Už jste někdy byly v kostele s malými dětmi, milé ženy-in? Tak si přečtěte vtipný a krásně napsaný příspěvek od čtenářky s nickem TTT, za který samozřejmě moc děkuji

Milá Dano, jak už z minulých příspěvků asi víte, mám to tak nějak na háku a koukáme si Vánoce užít. Poslední dny a hodiny věnujeme posledním přípravám a takovému našemu nasávání atmosféry všemi póry i smysly.

Včera jsme vyrazili na Vánoční mši. Šestiletému dítěti nějak vysvětlíte, že má sedět a poslouchat a pokud ho to nebaví, tak koukat na výzdobu. Pak si ovšem neušetříte vysvětlování, proč ten pán leží paní na klíně a teče z něho krev a proč mají všichni ti vousatí pánové zlatá kolečka nad hlavami.

S tříletým to ještě jde, z nudy jen skákal panáka na barevné mozaice dlaždic na místní hrobce zakladatelů kostela. Stačilo jen občas mrknout, zda se zrovna nesnaží sfouknout betlémské světlo. Jelikož plálo na svíci o síle sloní nohy, nepovedlo se mu to. Naštěstí.

Zato roční synek, to je řízek. Vzhledem k tomu, že toho ještě moc neumí, jeho hlasité projevy se omezují na pár slabik. Ve ztichlém kostele byl však jediný, kdo vykřikl hlasité"Jééééé", když farář probíral Ježíškovo početí. Je to dítě bystré a neušlo mu, jak si zástup lidí nechá vsouvat oplatky do pusy a začal hlásit:" ňam ňam " Umlčela jsem ho rohlíkem. Bohužel v mé kabelce nějaký čas už strávil, takže z něho lítaly drobky na všechny strany. Zvlášť, když se zakousl a silou odtrhl rohlík od pusy, dopadlo hejno drobtů na černočerný hábit řádové sestry před námi. Ještě že jí těsně minul, když se rozhodl rohlíkem metnout. To už jsem zjistila, že se námi baví i farář a sboristky z kůru. Nakonec jsem si na zahřátí a na vzpamatování dala  po mši svařáček na adventním trhu. V té zimě jsem ho do sebe kopla celkem rychle, takže mi vůbec nevadilo další půlhodinu koukat se synem do kádě s živými kapry. V žaludku to hřálo a voda v kádích stejně jako svět kolem mne se mile houpal:)

Dneska si tchýně vzala děti, že půjdou s ní na rybárnu pro rybu. Zřejmě trpěla dojmem, že děti potřebují exkurzi. Nebyla jsem proti. Po hodině a půl jsem začala být nervózní. Donutila jsem manžela, aby své matce zavolal, kdy je dokulí zpět. Znáte ten slogan ze známé pohádky: "Co peklo schvátí, už nenavrátí" Obavy se nenaplnily. Děti prý honí kapra ve vaně a jsou doma. Paráda.- takže jsem doma, u netu, přeji kamarádům na Facebooku, holkám tady na ženě-in a odbíhám uďobávat salát. Dopékám vánočku, celý byt krásně voní.

Stejně voňavé a krásné Vánoce bych chtěla popřát všem nejen z redakce, ale i čtenářkám. Milé ženy-in, tenhle rok byl super i díky Vám, jste báječné. Šťastné a veselé:)

TTT

Co k tomu dodat? Mile jste mě překvapila, drsanko TTT. Napsala jste to tak krásně, že se těžko hledají slova, jak vás "trumfnout" :-)

Takže také přeji co nejpohodovější Vánoce vám a celé vaší rodině

 

 

Reklama