Události, které před měsícem zahýbaly politickou scénou a vzedmuly velkou vlnu emocí, snad ani není potřeba připomínat, ale pro jistotu: Starosta Vsetína Jiří Čunek řekl dost a vystěhoval z centra svého města romské rodiny. Platiče i neplatiče, ale hlavně potížisty.

Na tom, že je střed města klidnější, se shoduje většina obyvatel města, ale ochránci lidských práv nemohou Čunkovi přijít na jméno. Přitom nechal postavit Romům baráčky z kontejnerů, jiným dal domy daleko od města Vsetína. A novinářům dal námět na cituplné reportáže přesně ve chvíli, kdy už všechny přestal bavit politický kolotoč.

Ale zpátky k lásce k bližním! Vánoce slaví Romové s námi, a tak mi pojďte dnes psát, jak s touto menšinou vycházíte. Máte nějaké konkrétní zkušenosti? Kladné? Negativní? Určitě se nám dnes podaří zbourat nějaká klišé. Žijí Romové nedaleko vás? Jak s nimi vycházíte?

Pokud nemáte osobní zkušenosti, můžete nám napsat, jak vidíte třeba vsetínskou situaci. (Víte třeba o tom, že je alespoň deset měst, kde romskou otázku řešili podobně nebo ještě drastičtěji, jen kauza neproběhla médii?) Nebo jste z oblasti, kde nějaké problémy máte? Napište nám o tom.

Hlavně ale nezapomínejme, že je advent. Mějme rádi bližního svého.

Jak se díváte na romskou otázku?
Jaké máte zkušenosti s romskou menšinou?
Je spíše pozitivní, nebo negativní?
Nebo s Romy nepřijdete do styku?
Jak na vás působí projevy J. Čunka?
A co jiné menšiny?

Napište mi o všem na adresu redakce@zena-in.cz
Nejlepší příspěvek odměním!

Reklama