Rodina

Mít bráchu se vyplatí

bráškové

To jsem ještě nebyla na světě a moje maminka měla plné ruce práce s mými dvěma sourozenci. Járovi byly čtyři roky a Mirkovi dva.

Mirek byl živel, který pořád něco vyváděl a jak se říká šili s ním všichni čerti, ten starší to za něj odnášel, ale přesto ho měl moc rád.

Hráli si v pokojíku v domku, kde naši tenkrát bydleli, zatímco maminka vytírala schody. Už měla hotovo a venku před domkem vylila kbelík, když slyší staršího Járu zoufale volat: „Maminko pomoc!“ Zvedla oči k oknu a krve by se v ní nedořezal, když spatřila Mirka, jak visí po hlavě z okna (asi tři metry vysoko). Dilema jestli chytat pod oknem nebo běžet nahoru vyřešila slova Járy: „Honem, já už ho neudržím...“

Běžela nahoru, schody brala po dvou a v pokojíku zatím statečně držel starší mladšího za nohy, aby nevypadl. U okna stála židle, po které Mirek na okno vylezl. Maminka prý pak dlouho seděla, brečela a tiskla kluky k sobě.

Dodnes nemá ráda, když jsou otevřená okna a v místnosti je malé dítě, a i já otevírám okna na větračku a máme na nich samozřejmě pojistky.

Petra

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

   
27.11.2009 - Děti - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [6] Terinka1984 [*]

  Ja mám i bráchu, někdy je to s ním těžké, ale představa, že jsme jen holky... to ne. Jsem moc ráda, že mám bráchu. Mužský element je důležitý i mezi sourozenci.

  superkarma: 0 21.12.2009, 12:20:04
 2. avatar
  [5] enka1 [*]

  molinka — #3 Nejperfektnější člověče, mně spadl syn z půdních schodů, jen protože se neozval a chtěl k nám slézt,když jsme ho volali. Byli jsme velice poblíž tři dospělí a hledali ho. Koho z nás obžaluješ. Jak jsme ho asi hlídali, viď? Kéž se ti nikdy nic takovýho nestane a nepoznáš výčitky po celý život.Ale ty jistě ne. Tobě se nic takovýho asi stát nemůže,páč jsi dokonalá,že.

  P.S. Syn to přežil.

  superkarma: 0 27.11.2009, 17:24:18
 3. avatar
  [4] jewelinka [*]

  molinka — #3 Milá Molinko, moje matka (viz.uvedený článek) je nejzodpovědnější osobou, kterou znám, vždycky byla až přehnaně starostlivá a na to, že pracovala 40 let v jesličkách, nikdy neměla žádný malér a to mívala na starost třeba 15 dvouletých prcků najednou. Ano, stala se jí tato nemilá příhoda, okna tenkrát (v šedesátých letech) byli jen na kličku a bráška přišel na to, jak ho otevřít. Dodneška si to vyčítá..

  Ale vy jste zřejmě osoba, která je naprosto neomylná a nikdy se jí nic nepřihodilo, že tu hážete kamením! Sml68

  superkarma: 0 27.11.2009, 15:00:42
 4. [3] molinka [*]

  další nezodpovědná matka... kdyby se dítěti něco stalo, tak si půjde sednout a všichni jí budou vyčítat, že nechala dvě malé děti osamotě Sml31 chápu, že je těžké uhlídat dva malé caparty, ale proč tedy nechala otevřené okno v pokoji? (pochybuji, že okno bylo zavřené a děcka si ho sama otevřela) Sml31 matka měla štěstí, že se jim nic nestalo...

  1. na komentář reaguje jewelinka — #4
  2. na komentář reaguje enka1 — #5
  superkarma: 0 27.11.2009, 14:42:12
 5. [2] kat [*]

  To se mamince nedivím, taky mám z oken fobieSml15 Hlavně že to dobře dopadlo.Sml67

  superkarma: 0 27.11.2009, 13:17:59
 6. [1] eli.emanuela [*]

  Tedy, takové drama. Ještě že to dobře dopadlo! Jára je pašák! Sml67 Sml59

  superkarma: 0 27.11.2009, 13:11:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme