První adventní sobotu 28.11.2015 bude ve středočeském Mratíně již podeváté udělen titul Mistra ČR v přípravě bramborového salátu. Tradiční Hellmann´s Cup, jak zní podtitul oficiálního salátového mistrovství, opět vyzve kulináře z celé republiky, aby odhalili recepty nejoblíbenější vánoční přílohy, bez které se během oblíbených svátků neobejde snad žádná česká domácnost.

salatek

„Mistrovsví se každoročně účastní nejen profesionální kuchaři, ale i kuchařští učni a z velké části i kuchařští amatéři, kteří paradoxně obsazují nejvyšší stupně hodnocení“, vysvětluje ředitelka neobvyklé soutěže Alena Syslová. V kategorii seniorů totiž získal mistrovský titul již potřetí za sebou veterinář Martin Pánek z Jeseníku, zatímco juniorský titul získávají pravidelně učni kuchařských oborů. „Porota během svého hodnocení zohledňuje především pět kritérií, chuť, vzhled, vůni, originalitu a celkový dojem. Důležitým faktorem je ovšem také čistota a bezpečnost během přípravy hodnoceného vzorku,“ doplňuje ředitelka soutěže.

Soutěžící mají za úkol během 60 minut připravit 2kg bramborového salátu, jehož ingredience jsou výhradně na kreativitě soutěžících. Povinnou surovinou jsou pouze brambory. Mezi sebou pak soutěží tříčlenné týmy z celé země, a jelikož se jedná o otevřené mistrovství, může se do soutěže přihlásit kdokoli, kdo si myslí, že jeho recept stojí za posouzení poroty. V minulosti se přitom v salátové soutěži objevily takové přísady, jako je třeba slanina v čokoládě, med, nebo mandle. Čím soutěžící překvapí letošní porotu, to se uvidí již 28. listopadu 2015. Ochutnat můžete přijít i vy!

bramborový salát

Foto: vítězný tým MVDr. Martina Pánka /foto 2014/  vyhrál již potřetí

Reklama