Novinky

Místo zimního oblečení vrstvím

Čtenářka Simič už dávno zimní oblečení uložila a vytáhla jarní kousky. Pro případ oclezení má jednoduchý recept. Obleče si víc vrstev. Je to praktické, jarní, flexibilní i módní zároveń. Nechcete ji následovat?

Patřím mezi teplomily a letošní zima mi naprosto vyhovovala.Vím,že pro přírodu to moc valné nebylo,ale já byla šťastná,že nemusím odklízet tuny sněhu,donekonečna stavět sněhuláky a topit jak v pekle.Doufám jen,že nás zima ještě nějak nečekaně nepřekvapí a nezpůsobí nenávratné škody na pučící přírodě.

Já už mám dávno zimní věci uschované.V šatníku visí všem už jen lehčí jarní oblečení i obutí. Je fakt, že v sobotu to bylo skoro na tričko a v pondělí zase na bundu a čepice .A jelikož už se mi nechce vytahovat zimní oblečení, tak vrstvím.

Tento týden vrstvím poněkud víc, protože to chvilkami vypadá na sníh.Takže když příjdu do práce,“loupu“ se jako cibule. Vesta, tlustá mikina, tenší mikinka a nátělník. Když se vyloupu ze všech těch vrstev, hned jsem pohledově mnohem hubenější.

A co se týče holínek -ty u nás k jaru i k podzimu neodmyslitelně patří. Já je miluju hlavně na dětech ,protože takové holínky jsou zkrátka neušpinitelné. Děti milují bahno a kaluže a nejlépe v kombinaci s deštěm. Když se dítka vyblbnou, sundám pláštěnky, holínky, hodím do vany, osprchuju a je to. Pokud je potřeba, posléze osprchuju i ty děti. Já mám holínky dvoje.Jedny pracovní na zahradu, zelené se žabkou, druhé vycházkové, které nerozeznáte od kozaček....

Jaro mám moc ráda. Baví mě všechno to pučení, rašení, kvetení, probouzení se k novému životu. Raduju se z každé nově vykvetlé kytky, z každého barevného keře, z každého jarního rána, kdy vyjdu ven a cítím tu vůni a sílu stromů, hlíny, trávy.

Jenom bych nechtěla, aby všechnu tu voňavou a kvetoucí nádheru nespálil nějaký nečekaný silný mráz...
Hezký den, Simič.

Milá Simič, vaše obavy asi sdílíme všechny, ale věřme, že se nevyplní, byla by to škoda. Příroda má letos moc pěkně nakročeno k dobré úrodě

Text nebyl reakčně upraen

   
25.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme