samota

eli.emanuela měla smůlu. I když s mužem chtěla zplodit čtyřlístek potomků, kvůli chatrnému zdraví nakonec zůstalo u jediného.

Když jsme se s mou drahou polovičkou rozhodli založit rodinu, plánovali jsme minimálně čtyři děti.

Oba děti milujeme, neboť jsou kouzelné a dokážou člověka naučit spoustu úžasných věcí o životě. Stačí se jen dívat, jen poslouchat. A čím víc dětí, tím víc obohacení, veselí, radosti. Ano, i starostí, ale to k životu patří.

Když jsme počali miminko, byli jsme oba neuvěřitelně šťastní. Udělali jsme první krok k našemu snu o velké rodině. Bohužel, těhotenství nebylo bezproblémové. Po porodu se navíc vyskytly komplikace a já musela na operaci. Těhotenství, porod i kojení mě velmi vyčerpaly. Stačí, abych potkala nějaký bacil, a marodím i několik týdnů. Přitom jsem dřív bývala zdravá jako rybička i uprostřed chřipkových epidemií!

Od porodu se potýkám s nejrůznějšími gynekologickými problémy. A navíc mi gynekolog sdělil, že pokud počneme druhé dítě, musím počítat s ještě většími komplikacemi, pravděpodobně i hospitalizací v nemocnici.

Začala jsem přemýšlet nad adopcí a pěstounskou péčí. Jeví se mi to jako dobré východisko – vyhnu se zdravotním komplikacím, budu tu pro rodinu a budeme mít vytoužené děťátko.

Jenže můj milý o tom nechce slyšet. Chtěl by druhé dítě vlastní, a teprve pak si vzít „cizí“ dítě z „děcáku“.

Oba toužíme po velké rodině, ale cesta jako by k ní najednou neexistovala. Mám se „obětovat“? Risknout druhé těhotenství a doufat, že problémů nebude tolik? Doufat, že to nějak zvládnu? Nebo se smířit s jedináčkem? Nevím, jak se rozhodnout.

A sen o velké rodině se rozplývá... 

eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

Reklama