Rodina

Místo velké rodiny – jedináček?

samota

eli.emanuela měla smůlu. I když s mužem chtěla zplodit čtyřlístek potomků, kvůli chatrnému zdraví nakonec zůstalo u jediného.

Když jsme se s mou drahou polovičkou rozhodli založit rodinu, plánovali jsme minimálně čtyři děti.

Oba děti milujeme, neboť jsou kouzelné a dokážou člověka naučit spoustu úžasných věcí o životě. Stačí se jen dívat, jen poslouchat. A čím víc dětí, tím víc obohacení, veselí, radosti. Ano, i starostí, ale to k životu patří.

Když jsme počali miminko, byli jsme oba neuvěřitelně šťastní. Udělali jsme první krok k našemu snu o velké rodině. Bohužel, těhotenství nebylo bezproblémové. Po porodu se navíc vyskytly komplikace a já musela na operaci. Těhotenství, porod i kojení mě velmi vyčerpaly. Stačí, abych potkala nějaký bacil, a marodím i několik týdnů. Přitom jsem dřív bývala zdravá jako rybička i uprostřed chřipkových epidemií!

Od porodu se potýkám s nejrůznějšími gynekologickými problémy. A navíc mi gynekolog sdělil, že pokud počneme druhé dítě, musím počítat s ještě většími komplikacemi, pravděpodobně i hospitalizací v nemocnici.

Začala jsem přemýšlet nad adopcí a pěstounskou péčí. Jeví se mi to jako dobré východisko – vyhnu se zdravotním komplikacím, budu tu pro rodinu a budeme mít vytoužené děťátko.

Jenže můj milý o tom nechce slyšet. Chtěl by druhé dítě vlastní, a teprve pak si vzít „cizí“ dítě z „děcáku“.

Oba toužíme po velké rodině, ale cesta jako by k ní najednou neexistovala. Mám se „obětovat“? Risknout druhé těhotenství a doufat, že problémů nebude tolik? Doufat, že to nějak zvládnu? Nebo se smířit s jedináčkem? Nevím, jak se rozhodnout.

A sen o velké rodině se rozplývá... 

eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

   
27.11.2009 - Děti - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Dimsy [*]

  Váš muž je velmi rozumný člověk, že nechce adopci. Máte jedno zdravé dítě, tak si ho važte, věnujte se mu, dejte mu lásky, co jen bude ve vašich silách a nekomplikujte si život. Nebo opravdu tolik toužíte po tom, spát za pár let na peněžence (pokud teda vůbec budete moci spát), všechny cenější věci mít zavřené v nedobytném trezoru, nebo dokonce přijít o vše, co jste si vybudovali, každou chvíli mít kordon policistů za dveřmi a možná se bát i o život svůj a své dcery? Rozmyslete si to.

  superkarma: -1 28.11.2009, 11:37:51
 2. avatar
  [5] enka1 [*]

  eli.emanuela — #4 Tak držím palce.

  superkarma: 0 27.11.2009, 21:50:10
 3. [4] eli.emanuela [*]

  enka1 — #3 enko, děkuji. Na obrázku není "náš kousek" Sml16, je to fotka od redakce. "Náš kousek" je špinavě blond s tmavěmodrými kukadly. A sourozenec by byl ten nejlepší dárek k Vánocům. Snad můj drahý za čas začne toužit i po dítěti z děcáku... Snad dr. přijde na to, jak mi pomoct... Snad čas opravdu ukáže.

  1. na komentář reaguje enka1 — #5
  superkarma: 0 27.11.2009, 18:23:41
 4. avatar
  [3] enka1 [*]

  eli.emanuela — #2 Tak tady je každá rada drahá. Riskovat = zvážit rady lékařů,míru rizika.. aby bylo možné se pak o obě děti postarat bez problémů. Vzít si dítě do pěstounské péče nebo adoptovat musí chtít opravdu oba, vlastně třiSml16,to je oříšek k vyřešení jen vás samotných a času. Dítě na fotce je ten váš potomek?Krásnej kousek. 

  1. na komentář reaguje eli.emanuela — #4
  superkarma: 0 27.11.2009, 17:06:00
 5. [2] eli.emanuela [*]

  enka1 — #1 enko, já vím. Však jsem i za to jedno strašně vděčná. Jen začínám líp chápat maminky, které touží po dalším dítku, ale ono nepřichází. V naší společnosti je to bohužel tabuizované téma - "máš jedno, tak co chceš, buď ráda, jsou i tací, kteří nemaj žádný". A podobně. Tyhle ženy mají v srdci prázdné místo, a navíc se většinou o své bolesti bojí mluvit. Pomalounku chápu, jak jim asi je.

  Jinak mému příspěvku chyběla půlka. Teď už je celý, tak si to můžeš (chceš-li) dočíst. Sml16

  1. na komentář reaguje enka1 — #3
  superkarma: 0 27.11.2009, 15:33:12
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Na všem špatným se musí hledat to dobrý. Mnohým se nepovede ani to jedno.Hlavně zdraví aby všem sloužilo.

  1. na komentář reaguje eli.emanuela — #2
  superkarma: 0 27.11.2009, 15:08:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme