Milá Evo a Ž-inky,

 

musím se Vám svěřit s tím, že když jsem přemýšlela nad dnešním denním tématem, skončilo to malým vyděšením! Vždyť já jsem žádnou pubertu snad ani neměla! Tedy – na žádnou si nepamatuji. Byla jsem odmalička vzorné dítě, pak vzorná dospívající žákyně, studentka… tak kde se moje puberta mohla ztratit? Když jsem studovala na gymnáziu, bydlela jsem s rodiči, volný čas jsem trávila učením nebo čtením knížek, a dokonce jsem se mamince „montovala“ do činností v kuchyni, jelikož mě odjakživa bavilo vaření a pečení. Po večerech jsem občas pletla… teď když o tom píšu, samotné mi to připadá nenormální – v tom věku!

 

Ale ejhle, přece jen by se něco v mojí minulosti našlo… přišla jsem na to! Vždyť moje puberta se prostě jen o pár let zpozdila… v devatenácti jsem opustila rodné hnízdo a vydala se na studia – daleko od domova, daleko od rodičů. Ztratila jsem zázemí a s ním i jakoby mě i přestaly bavit všechny ty bohulibé činnosti, které jsem vykonávala. Maminka by to zkrátila – prý jsem zvlčila J

 

Místo učení mejdany na koleji, místo čtení kino a televize, místo vaření a pletení… no to raděj nebudu rozebírat.

Naštěstí se všechno později v dobré obrátilo – všechno to křepčení mě unavilo a teď už zase jen čtu a pletu a vařím a jako správná mamina čekám, jestli moje děti budou mít podobný osud.

 

Vaše čtenářka Jitka


Milá Jitko,

ještě že vám nenarostl vlčí čumák a nechodila jste po čtyřech. Jestli to je jen tak obrazně, tak to je úplně v pohodě, podle mě. :-)

A co teda bylo místo toho vaření a pletení?!
hahaha :-)

Už za chvíli se dozvíte, jak pubertu prožilo pár lidí z redakce, kteří byli ochotni něco sdělit!

Eva si odskočila za jedním tanečním párem - kvůli StarDance, takže jsem ji musela zastoupit. Ale jde jí to na první den dobře, že jo?

Pište nám i vy! redakce@zena-in.cz Odměna čeká! Jaká byla ta Vaše puberta???

Reklama