Čtenářka Krupová také s láskou vzpomíná na svou babičku a starý mlýnek. Až mne napadá, zda i naše děti a vnoučata budou mít podobné vzpomínky na nás. Děkuji Vám Krupová za příspěvek.

Přeji krásný den. 

Miluji kávu a zelený čaj, ale snažím se minimálně kafe omezit jen na ranní a maximálně ještě jedno během dne. Když jsou doma děti, manžel návštěva... nikdy si kafe dostatečně nevychutnám. Mám ráda turka se smetanou a jedním cukrem. Někdy si dám s manželem po obědě čerstvě mleté kafe, které si doma pěkně ručně pomelu. Do toho našlehám šlehačku  a ukusuji buchtu nebo oplatky. Teď v létě je výborné smetanové eskymo v poháru a po lžičce namáčené v kávě. Mám ráda, když je pěkně zmrzlé a v ústech cítím chlad a horkou kávu zároveň.  

S láskou vzpomínám na kafe od mojí babičky. Kdy jsme seděli se snídaní ráno na její studni na zahradě. Všude to vonělo růžemi a trávou. Kokrhal kohout a my jsme pozorovali východ sluníčka. Babička měla malý domek pod strání kousek od cesty. Nebyla do něj zavedená voda. Tak chodila roky pro vodu k sousedům do studánky. Ten pramen je tam dosud. Proto asi vařila nejlepší kafe. Voda netekla přes 20 let nečištěné trubky plné vápníku a rzi. Taky kupovala zrnkovou kávu a mlela ručním mlýnkem tak na  4 kávy max. Tehdy byla zrnková levnější a taky chutnější. A do třetice nám do něj dala Tatru a né smetanu. To vše a posezení na studni pod vzrostlým ořešákem mi vtisklo krásnou vzpomínku na výborné kafe od babičky. Nikdy jsem nepila lepší. 

Dnes už tu možnost nemám. Kafe piju jen doma v kuchyni nebo u našich na zahradě na lavičce. Studna i s domečkem už má jiné vlastníky a babička už roky není mezi námi. Tak si na ní vždy s láskou vzpomenu, když beru vyjimečně do ruky její ruční mlýnek, který používala strašné roky a stále je funkční. Je to jedna z mála věcí, které jsem po babičce zdědila. 

zátiší

Přikládám foto mého kávového zátiší. Konvice a několik druhů kávy i čaje je u nás nutností. Mimochodem, kafe se skořicí je taky moc dobré :-)

Krupová 


Co pro vás znamená káva, nebo čaj?

  • Popište nám své kávové/ čajové každodenní rituály
  • Co pro vás tyto nápoje znamenají?
  • Dokážete si bez nich představit svůj život?
  • Seznámila jste se v kavárně, nebo čajovně?
  • Pila jste nějakou velkou kávovou, nebo čajovou zvláštnost?
  • Dáváte přednost turkovi, či latté, nebo ristrettu?
  • Máte nějakou vtipnou, zajímavou historku, ve které hlavní roli hraje čaj, nebo káva?

Vše co vás napadne mi posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás,co mi k tématu přispěje,dnes na konci editace odměním balíčkem plným různých druhů káv.

Reklama