Čtenářka Bobi2 měla jít letos poprvé do sklípku na koštování vín, místo toho skončila na řízené degustaci.

Přeji krásný den,

Víno, vínečko, stačí přivonět, ochutnat a zavřít oči a už jsem v myšlenkách na Jižní Moravě, krásný to kraj, v Toskánsku, ve Francii, na různých vinných stezkách. Hned bych se stěhovala...
Letos v létě jsem poprvé navštívila vinné sklípky. Kolegyně z práce se nám odtěhovala na Jižní Moravu a tak nám slíbila, že nám představí město a také zajistí vinný sklípek.

sklípek

Měla to být taková dámská jízda. Na poslední chvíli však již zajištěný vinný sklípek nevyšel, taky jsme si vybraly přímo skvělý termím, polovina srpna, kdy loňské zásoby jsou vypity a začíná se hlídat burčák. Kolegyni se však podařilo na poslední chvíli zajistit pro nás řízenou degustaci vín v Šatově u Znojma.

Obdržely jsme skleničku, rozpis stanovišť a vyrazily ochutnávat. Místo jednoho sklípku, jsme navštívily hned dva, vinárnu i vinici, ta při zapadajícím slunci byla nádherná.

vinice

V mé oblibě jsou předvším bílá suchá vína, ale po ochutnání slaďoučkých vín (nepřislazovaných, se zbytkovým cukrem) jsem byla taktéž nadšena a zaujalo mě i růžové víno. Co se týče odrůd tak mezi moje nejoblíbenější patří Rulandské šedé a Tramín.

Bobi2
Tento text nebyl redakčně upraven


Díky Bobi2 za příspěvek. S oblíbeností vín to mám podobně a krom vámi vyjmenovaných odrůd mám rád ješte Riesling i vlašský, Müller taky není špatný, když se podaří Pálava, tak je to zázrak, i Rulanda bílá stojí za to. Nehledě na vynikající chuť Chardonnay, a když mám chuť na zážitek, jdu do voňavého muškátu…

Dnešní téma dne je víno a vy:

  • Historky ze sklípků
  • Úvahy na téma víno a já
  • Příběhy z vinic a vinařství
  • Analýzy vinařského trhu
  • Pozvánky na zajímavá místa spojená s vínem
  • Propagační pamflety na vaše vinařství (bez příslibu okoštování vzorků nezveřejním)

Prostě vše co vás ve spojitosti s vínem napadne.

Na tohle vše čekám na známém redakčním mailu

redakce@zena-in.cz

Zítra nakoupím pár lahví od svých oblíbených vinařů a na sobotu upeču husu a s kamarády to všechno dohromady na naší chatě na břehu Berounky ochutnáme. A já slibuji, že šest nejlepších vín, která ochutnáme, pošlu jedné z vás za příspěvek k dnešnímu tématu. Protože jak znám kamarády, ani oni na husu nepřijdou s prázdnou.

Reklama