Bulvár

Místo razítka mikrofon


Roubalová, Spurná, Sajmonová, Simonová, Vlachová...

Yvetta Simonová se svým hudebním partnerem Milanem Chladilem

Málokdo ví, že se oblíbená zpěvačka starší generace Yvetta Simonová ve skutečnosti jmenovala Spurná a místo zpěvu jí rodiče předurčili životní dráhu pošťačky!

Když zpěvačka nedávno – 4. listopadu – oslavila jubilejní osmdesátku a současně pokřtila své výběrové 2CD Dárek na památku, poodhalila některé méně či zcela neznámé kapitoly svého života. Například, jak přišla ke svému netypickému křestnímu jménu.

Křestní jméno Yvettě vybrala její maminka. Stejně tak se totiž jmenovala šlechtická dívka z nedalekého zámeckého sídla, poblíž, kde rodina bydlela. A mamince se jméno moc líbilo...

Yvettu přišel podpořit Karel Gott...a s gratulantkami Jitkou Zelenkovou a Helenou Vondráčkovou

Legenda české populární hudby s dívčím jménem Yvetta Roubalová si své první zpívání odbývala v kostele. Ačkoli již v dětském věku bylo zřejmé, že má krásný hlas, na žádost otce šla studovat obchodní akademii.

„Tatínek ze mě chtěl mít státního zaměstnance. Říkával, ať holka aspoň razítkuje dopisy na poště. Tak jsem šla studovat,“ vysvětluje paní Simonová.

Po studiích se na čas rozhodla přesídlit do Bratislavy, kde zpívala na Malé scéně bratislavského Národního divadla. Zde také poznala svého prvního muže Františka Spurného.

Po připomínce Jana Wericha, že příjmení Spurná na plakátech nebude vypadat dobře, se Yvetta rozhodla pro pseudonym. Manžel František s nápadem souhlasil. Přál si pouze, aby se nezměnil monogram, tedy YS.

Werich na lístečky napsal několik jmen a Yvettě padlo do oka Sajmon. A ze Sajmona se stal Simon a tedy Simonová.

Yvetta Simonová je i ve svých osmdesáti letech v neuvěřitelné kondici. Neustále pořádá vystoupení a nejrůznější besedy především pro své vrstevníky. „Jsem šťastná, když přijde publikum a sály nejsou prázdné. To mě nabíjí pozitivní energií,“ přiznává zpěvačka.

Ačkoliv je stále pracovně vytížená, pokud si někdy najde volný čas, ráda se prochází po Starém Městě pražském a občas navštíví divadlo. Se synem Tomášem a jeho rodinou se nejčastěji setkávají od jara do podzimu na chalupě.

Yvetta s Milanem, a čas...

   
18.11.2008 - Kultura - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [4] kareta [*]

  Posledních 30 let, co ji vnímám, je furt stejná Od 30ti vypadá na 50

  superkarma: 0 18.11.2008, 19:09:08
 2. [3] Anai [*]

  Znám ji osobně, je skvělá, ještě nedávno když jí člověk viděl na jevišti, nevěřil v její věk, protože má takové úžasně mladistvé pohyby.... zpívá po smrti pana Chladila s mým tatínkem, zrovna dneska ji asi uvidím v Lucerně, tak jí to vytisknu, třeba nemá PC, nevím....

  superkarma: 0 18.11.2008, 13:33:47
 3. avatar
  [2] gerda [*]

  Ona byla vždycky elegantní dáma, měla šarm. Hlas nezaměnitelný, silný, jistý a písničky měla moc hezké, evergreeny.

  superkarma: 0 18.11.2008, 13:27:58
 4. avatar
  [1] wich [*]

  Je to Kočka. Takhle chci v 80 vypadat! Vypadá jako Francouzka.

  superkarma: 0 18.11.2008, 13:14:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme