Dobrý den,píšu Vám svůj příběh,který je spojené s velkým štěstím.

Byl zamračený škaredý den a babička méla jet k doktorovi. Byla bouřka a já jí říkala,nejezdi,jeď až zítra,ale ona že ne,že pojede s kamarádem a že se nic nestane.

Ale to se bohužel mýlila.....  Začala bouřka a pršelo. Řidič dostal smyk a stala se dopravní nehoda,řidič na místě mrtev,babička převezená do nemocnice a v komatu. Volali mi zrovna z nemocnice a hned,jak mi zavolali,jela jsem s rodinou za ní. Ležela a ani se nehýbala. V duchu jsem děkovala bohu,že vůbec přežila....

Tak to šlo pořád dál,chodili jsme za babičkou,ale ona se pořád neprobouzela. Doktoři už byli skeptičtí a čekali smrt. Uplynul rok a babička pořád v komatu,už jsme zvažovali,že ji odpojíme,ale já jsem měla v sobě ještě malinkatou trošičku víry,že se sama probudí. Neprobudila,už jsme začali připravovat nutné věci na pohřeb.

A potom ten moment,pamatuji si ho přesně,jako by to bylo včera. Zrovna jsem vypravovala děti do školky a zazvonil telefon,ještě,než jsem ho zvedla,bylo mi jasné,že  babička už nežije. Ale tón,který se ozval z telefonu nebyl přiškrcený,ani smutný jako minule,ale byl radostný. Volal doktor,že babička se probudila z komatu!!! A už netpělivě čeká až ji navštívíme. Byla jsem štěstím bez sebe,rychle dala děti do školky a  jela spolu s manželem vstříc babičce. Babička už na nás čekala. Když jsme přišli k ní na pokoj,tak nám ještě vynadala,jaktože jsme za ní nebyli,když na nás čekala. Řekli jsme jí,že byla v komatu něco přes rok a probudila se teď,ale ona nám nemohla uvěřit..... To byla známka toho,že je zase živá a zdravá. Za týden nebo dva jsme ji odvezli domů. Občas jí bylo líto jejího dlouholetého kamaráda,který nepřežil,ale dodnes děkuje bohu,že přežila.

Bylo to neštěstí,ale i na druhou stranu i hrozně velké štestí.....

Dnes je babičce 60 a ještě spokojeně žije a dodnes se nám směje,že jsme pro ni měli už rakev. :-)

Maal

Text nebyl redakcí upraven.

Babičce i vám přejeme pořád stejně vellkou kupu štěstí do dalších let.

Měla jste i vy z pekla štěstí? Zachránila jste si čistě náhodou práci, čest, život, peníze, nebo jste se díky šťastným náhodám vymotala ze životní krize? Potkalo vás štěstí ve chvíli, kdy jste ho vůbec nečekala? Vyhrála jste v loterii, když jste zrovna neměla na zaplacení účtu? Potkala jste starého známého, když jste zrovna nejvíc potřebovala jeho pomoc? Zlomila jste si ruku a u lékaře potkala svou životní lásku? Utekla jste hrobníkovi z lopaty? Vyhrála jste v soutěži novou televizi den poté, co stará vypověděla službu? Máte na štěstí kliku, nebo se vám spíš vyhýbá?

A co děláte pro to, aby vás nějaké štěstí potkalo? Jdete mu vstříc, nebo čekáte, až přijde samo? Pomáháte si například sbíráním čtyřlístků? Napište nám svůj příběh o štěstí i vy!

Své příběhy nám posílejte na e-mail

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a na ty nejzajímavější samozřejmě čeká odměna.

Reklama