Zdraví

Místo počítání kalorií - do přírody!

Milé ženy-in,

nedá mi to, abych k dnešnímu tématu nenapsala pár řádek. Nejsem přítelem ani zastáncem diet, přímo mě irituje, když vidím slečny kolem sebe, které záměrně hladoví a přitom si toužebně přejí, aby jako mávnutím kouzelného proutku shodily všechna kila dolů. Nesnáším líbivé reklamy na nápoje na hubnutí, kdy můžete ležet před televizí, vypijete nápoj a hup, kila jdou dolů, ani o tom nevíte.

Nerozumím tomu, jak někdo, racionálně uvažující, může podlehnout iluzi, že si stačí nasadit náramek a kila půjdou dolů. Nebo sníst zázračnou barevnou pilulku. Kdyby si místo toho lidé raději zakoupili permanentku do bazénu nebo kolo...

A tak místo věčného počítání kalorií a hlídání si, jestli si můžu dát o jeden brambor navíc, vyrážím každý víkend do přírody. Ať už pěšky, na kole nebo na běžkách. Přes týden vyndám kolo a jdu se na hodinku, dvě projet místo toho, abych sledovala uhozené seriály.

Pak si bez jakýchkoliv výčitek můžu dát k večeři co chci a kdy chci.
Přiznávám, že moc zdravě doma nejíme, přítel je z takové té typické „knedlíkové“ rodiny, kde se vyvařují teplé a hutné večeře. Takže na nějakou lehkou stravu si nepotrpí. Ale jíme hodně zeleniny, a když mu k večeři uvařím guláš, raději si místo toho dám chleba se sýrem.

Jediné, co sleduji na obalech potravin, je složení některých výrobků. Přítel má totiž silnou alergii na mák. A to by člověk nevěřil, kde všude se mák vyskytuje.

Takže závěrem musím napsat, že jsem spokojená jak se svou postavou, tak s tím, co jím. Kdybych totiž nebyla, tak bych to změnila. Místo pobrekávání o tom, jak je život k mému tělu nespravedlivý. Proto každému, kdo si stěžuje na svou postavu, rovnou vzkazuji, ať toho nechá a jde si raději zaběhat na čerstvý vzduch.

paviocko


Děkujeme za zajímavý příspěvek :)

Taky bych se ráda vydala na vzduch, ale ještě chvíli nemůžu :)

A co Vy, ženy-in? Vyrazily byste si na procházku? Venku je hezky... Nebo dáváte přednost nějakému sportu pod střechou? A nebo si radši dáte dobrý oběd? Napište nám na redakce@zena-in.cz!

   
26.09.2006 - Zdraví - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] paviocko [*]

  damanka: taky jsem z centra Prahy a dá se to :o)))

  superkarma: 0 26.09.2006, 16:10:55
 2. [5] Anai [*]

  Ano, do 40 mi také stačilo místo procházky se se psem proběhnout, poté jsem, chtěla-li jsem si udržet váhu, musela hlídat i jídlo, do té doby jsem se cpala i tím nezdravým (knedlíky, omáčky, smaženiny, prorostlé maso) jídlem, které jsem teď zcela vyloučila a naučila na svou středomořskou kuchyni díky svému vynikajícími kuchařskému umění i ! Takže nežadoní o guláš a kachnu, kterou mu udělám tak jednou za rok. Je rád, že si také drží váhu a "nezdravosti" jí max. v pracovní době!

  superkarma: 0 26.09.2006, 13:59:12
 3. avatar
  [4] colombo [*]

  Noještě hoďku budu v práci, pak domů, a huráááááááá na kolééééééé

  superkarma: 0 26.09.2006, 13:41:13
 4. avatar
  [3] Ryta [*]

  Taky bych místo v kanclu byla raději venku, ale bohužel ještě nemám padla, každopádně chodím do přírody každý den díky

  superkarma: 0 26.09.2006, 13:35:49
 5. avatar
  [2] Janecka [*]

  To já nemůžu až do večera, ale úplně souhlasím s článkem .Já si zase u televize protahuju tělo(mám za ta léta naučené cviky a pokud nějakou dobu necvičím,tak mě to fakt chybí. Ráda taky jezdím na kole a kalorie zásadně nehlídám, jím co mě chutná.V sobotu jsme s manželem,ségrou a švagrem vyrazili na kola do přírody,

  superkarma: 0 26.09.2006, 13:34:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme