Styl

Místo plavek pláštěnka a deštník

Člověk míní a příroda mění. Nic naplat, donutila i mě změnit téma. Povídat si v dešti a při patnácti stupních o plavkách by mohlo vyznít jako provokace. Ale neméně zajímavé bude popovídání o tom, v čem chodíte, když v létě stále prší?

Není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Můžeme mít sice deštník, ale odnesou to boty a zacákané nohavice. Když prší, ani s ním nedojdete do cíle v suchu. To je jeden z důvodů, proč deštníky nesnáším a připadají mi zbytečné. Další vysypu z rukávu, než naprší milimetr vody.

déšť

Jsou nebezpečné, hrozí vypíchnutí oka. Nemotorné: když jich je moc, prodíráte se davem mnohem hůř než bez něj. Nepraktické: Kam s ním, když dorazíte na místo, lije z něj voda a vy si připadáte jak vodník Česílko, kterému kape ze šosu.

A nehledě na to, že se strašně rády ztrácejí. Možná vědí, že jsou mi nesympatické, a proto „odcházejí“.

Řešení vidím v razantnější změně šatníku. Pořídím si holínky a pláštěnku!

Nechce se mi psát, že si budeme muset zvykat a víc se přizpůsobit počasí. Ale zřejmě nemáme na vybranou. Budiž nám útěchou, že nejsme sami, a máme se kde inspirovat. V pověstně propršené Británii, nebo ve Skandinávii.

Tam jsou barevné holínky a nepromokavé kabáty běžnou součástí garderoby. Jsou vyráběny v pestrých barvách a vzorech a ulice vůbec nevypadá šedě. A jak tak pozoruji kolem sebe, jsem na dobré cestě. Už se nespokojíme jen s deštníky. Sotva zaprší, potkávám v ulicích ženy a dívky v pestrobarevných holinkách, výjimkou nejsou ani pláštěnky. A to nejde jen o turistky. Možná jsme i my pochopily, že je pohodlnější nasadit kapuci a v práci se přezout než věčně zápasit s „pitomým“ parapletem.

Co vy a déšť, milé ženy-in?

 • Přizpůsobily jste mu šatník? Vystačíte si s deštníkem? Kolik deštníků vlastníte? Ladíte ho s oblečením, nebo to neřešíte? Ochrání vás dokonale, nebo jen symbolicky?
 • Máte s deštníkem nějakou příhodu? Máte ho rády, nebo ho nesnášíte?
 • Už jste se poučila a zakoupila holinky? Jak vypadají, k čemu je nosíte? Co byste na nich ocenila a co jim vytkla? Chodíte v nich i po ulici, nebo jen příležitostně?
 • A co nepromokavé bundy, parky, nebo dokonce pláštěnky? Máte doma něco takového? Stydíte se v nich chodit, nebo jste za ně vděčná a na okolí nehledíte? Doporučila byste je ostatním?
 • Máte nějaký zážitek s deštěm? Kdy jste nejvíc promokla? Kdy vám to vadilo a kdy vám to naopak bylo příjemné?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

   
27.06.2013 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Jindriska8 [*]

  Deštník nosím stále v kabelce.Sml16

  superkarma: 0 27.06.2013, 17:25:35
 2. avatar
  [8] cherinka [*]

  Nosím jedině skládací deštník - k němu mám v kabelce menší igelitku, do které ho pohodlně složím a nikde mi pak z něho voda nekape. Pláštěnku ani holínky nevedu, nemám je ráda. Sml68 Nesnáším, když nastupují lidi v pláštěnkách nebo nepromokavých bundách do MHD a voda pak z nich stéká a kape na mě. Brrrr. Jinak déšť obecně nemám ráda, tohle počasí mě teda fakt už nebaví. Sml15

  superkarma: 0 27.06.2013, 14:52:34
 3. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Když prší, tak chodím ven jen v nejnutnějších případech a tou nejkratší cestou. Používám deštník, holínky ani pláštěnku nikoli. Déšť nemám ráda, maximálně nějaký ten letní deštík, který spláchne vedro, ale zas musí být rychle krásně. Tohle, co je letos, to je na palici, zima, šedivo, déšť, povodně, 5 dní vedro na padnutí a znovu zima, šedivo a déšť - hrůůůůůza! Mám z toho náladu pod psa!

  superkarma: 0 27.06.2013, 10:46:04
 4. avatar
  [6] Vivian [*]

  Nosím tmavomodrý deštník a bílé holínky. Déšť miluju a jsem ráda, když prší. Když je deštivý den, jsem spokojená, je mi dobře. Kdybych musela emigrovat, tak mířím do Anglie Sml16

  superkarma: 0 27.06.2013, 09:14:32
 5. avatar
  [5] marde [*]

  Deštník vytahuji jen v nejnutnějších připadechSml22

  superkarma: 0 27.06.2013, 08:12:10
 6. avatar
  [4] tauferova monika [*]

  U nás se klube sluníčkoSml59Sml59Sml59 Já,když nemusím tak deštník nenosím,stačí kapuce nebo nepromokavá bunda.Deštníky pořád někde zapomínámSml80

  superkarma: 0 27.06.2013, 07:11:20
 7. avatar
  [3] lenig [*]

  hezký den, zdá se, že déšž ustoupil a bude sluníčko, nicméně je tu kosa , zatím máme jen 8 st...Sml58

  superkarma: 0 27.06.2013, 07:08:04
 8. avatar
  [2] mina77 [*]

  lidicka — #1 také to tak řeším

  superkarma: 0 27.06.2013, 06:41:24
 9. [1] lidicka [*]

  Pokud to není nějaký velký sliják, deštník nepoužívám. Stačí mi kapuca na bundě.Sml22

  1. na komentář reaguje mina77 — #2
  superkarma: 0 27.06.2013, 06:35:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme