Červené víno a zelený čaj jsou lepší než zelenina a ovoce. Obsahují totiž mnohonásobně více polyfenolů. Pravidelnou střídmou konzumací těchto nápojů lze tedy účinněji chránit své tělo před rakovinou a cévními chorobami než pouze při pojídání velkého množství běžně známého ovoce a zeleniny.

Jak uvedl server idnes.cz, velké dávky polyfenolů mohou podle francouzských vědců skutečně udržet rakovinné bujení „na uzdě“. A nejvíce těchto látek může lidské tělo získat právě z červeného vína a zeleného čaje. Mnohonásobně více než ze všech známých druhů ovoce a zeleniny, v nichž se polyfenoly také vyskytují.

Podle francouzských výzkumníků mají již velmi malé dávky polyfenolů příznivý vliv na srdce a cévy. Potřebné množství těchto látek lze tělu dodat vypitím dvou decilitrů červeného vína denně. Dostatek ho do těla přijímají také lidé, kteří se stravují takzvaně „středomořsky“, tedy pojídají denně dostatek ovoce a zeleniny. Velké množství polyfenolů obsahuje také zelený čaj, který je v tomto ohledu srovnatelný právě s červeným vínem a předčí veškeré známé druhy ovoce a zeleniny.

Dáte si denně k jídlu sklenku vína, nebo jste téměř abstinent a pijete jen při výjimečných situacích? Pokud se alkoholu neodříkáte, kolik ho vypijete denně nebo během týdne? Čemu dáváte přednost: pivu, vínu, nealku?

Reklama