Bulvár

Místo oběda šel raději do hospody

Vskutku smutný příběh se stal čtenářce Delfi.ně, když se pokoušela nakrmit svého tatínka v období maminčiny nepřítomnosti. V šestnácti se nedají očekávat kulinářské zázraky...

Někdo je kuchařský talent od přírody, ale někdo ne. jak dopadla čtenářka Delfi.na, když vařila obět svému otci, to si přečtěte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Dobrý den všem,

no co, každý někdy začínal a já si vzpomínám na jednu příhodu. Bylo mi asi šestnáct let a mamča odjela na víkend s tím, že tatinovi mám na oběd uvařit brambory a usmažit řízek. Základy jsem vcelku ovládala, tak v čem by měl být problém. Přece na tom není nic složitého, brambory dopadly dobře, maso na řízek jsem pěkně obalila, rozpalila pořádně pánev, nevěděla jsem, že bych měla ztlumit oheň a flákla do toho rozpáleného oleje řízek. :-)) Mno jo během chvilky zčernal, tak jsem to chtěla dohnat z druhé strany ... moc jsem si nepomohla, taky byl černý jak uhel. Když jsem tu pochoutku předložila mému milému otci, tak s tím praštil, že by se na to mohl ..... (sprosté slovo) a šel do hospody. Nechápu, vždyť jsem to dělala s láskou. :-))

Po druhé jsem se chtěla vytáhnout před svým milým, přišel celý hladový, mno a já doma nic neměla, jen starší chleba a vajíčka. Udělám chleba ve vajíčku, je to dobré, rychlé a nedá se na tom nic zkazit. Až na to, že jsem si spletla sůl s cukrem a vajíčko důkladně ocukrovala. Chutnalo mu :-))

A poslední příběh je mé kamarádky, která tedy absolutně neumí vařit a myslím, že se to nikdy nenaučí ... i když člověk míní, a čas mění .... Jednou se rozhodla svému příteli uvařit. Vrhla se na bramborovou kaši, jenže doma mléko nebylo. A co, jogurt je taky mléčný výrobek, tak ho tam šoupla. Předložila tento výborný výtvor svému chlapci a on pln očekávání si nabral pořádnou porci, po prvním ochutnání mu úsměv ztuhl na rtech, druhou tak nějak převaloval, mno a samozřejmě nedojedl, i když tvrdil, že by z lásky pro ni cokoliv.

Delfi.na

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

I mistr tesař se někdy utne. Tedy, jste-li geniální kuchařky, milé čtenářky, jistě máte zkušenost i s nějakým nepovedeným pokrmem. A je-li pro vás kuchyně spíše mučírnou, myslím, že k historce na dnešní téma nebudete muset příliš dlouhou brouzdat po stezkách paměti.

 • Jaký byl váš největší kulinářský průšvih?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Chcete-li mít šanci k uveřejnění a získání dárku, zasílejte své příspěvky do 8. 9. 2011 15.00 hodin. Pozor! Uveřejním pouze příspěvky, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. A ještě ten dárek... tentokrát jím budou dvě knížky: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

   
08.09.2011 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] Karo Líná [*]

  To teda nebyla od táty moc pěkná reakce. Co čekal od 16leté holky? V tom věku má právo něco zkazit. A jak tady některé píšete, taková reakce akorát odradí od dalších pokusů Sml22

  superkarma: 0 08.09.2011, 14:59:26
 2. [5] cilani [*]

  naši byli naštěstí charakteři, když jsem jim předložila nepoživatelné brambory, ještě mě za snahu pochválili. Jinak bych už asi v životě ke sporáku nestoupla.

  Dala bych mezi chleby ještě sladký tvaroh - trochu mi to připomíná kámoščiny smaženky z veky - ty byly luxuní...Sml67

  superkarma: 0 08.09.2011, 13:05:48
 3. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  Věrulinka — #2Je to pohodlnějšíSml59

  superkarma: 0 08.09.2011, 12:53:32
 4. avatar
  [3] delfi.na [*]

  Věrulinka — #2 a proto u nás vaří manžel Sml58Sml16

  superkarma: 0 08.09.2011, 12:50:21
 5. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  mno, vaření je občas vědaSml30

  1. na komentář reaguje delfi.na — #3
  superkarma: 0 08.09.2011, 12:49:36
 6. avatar
  [1] delfi.na [*]

  do hospody šel na jídlo, ne zapíjet smutek z dcery, která neumí vařit Sml30

  superkarma: 0 08.09.2011, 12:48:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme