Ruční výrobce čokolády Prestat z Velké Británie vytvořil nový „mlsací hit“. Jeho novinka, kakaová pochoutka Choxi+, totiž doslova překypuje zdraví prospěšnými antioxidanty. Není divu. Jediný čtvereček této čokolády je údajně zdravější než celé jablko i se slupkou.

Prestat tvrdí, že čokoláda Choxi+ obsahuje více přírodního flavonolu (antioxidant) než jakákoli známá potravina. Flavonol se přitom nachází i v zeleném čaji, červeném víně, ovoci a zelenině. Výrobce prý pro nový produkt zpracovává kakao unikátním, velmi šetrným způsobem, takže si uchovává až třikrát více antioxidantů.

Čokoláda Choxi+ se vyrábí s příchutí hořkou, mléčnou, hořkou s mátou a mléčnou s pomerančem. Výrobce uvádí, že obsahuje až dvacetkrát více antioxidantů než borůvky a dva čtverečky mají v sobě tolik látek, co půl kila růžičkové kapusty či dvě a půl kila jablek. V Británii se tabulka o hmotnosti 70 gramů prodává za necelé dvě libry, v přepočtu tedy kvalitní čokoláda přijde na 77 korun.

Zdroj: Blesk

Víte, že látky obsažené v běžné čokoládě pomáhají odbourat stres a uklidňují nervy? Dáte si čas od času tabulku čokolády, i když zápolíte s nadváhou? Víte, že je čokoláda návyková?
Reklama