V mnoha domácnostech to v těchto dnech krásně vánočně voní. Vanilkou, skořicí, kokosem a různými ingrediencemi, které se přidávají do vánočního cukroví. Jak jste na tom s pečením cukroví vy, milé ženy-in? Dáme o tom řeč?

Vždycky jsem pekla cukroví ne proto, abych měla X druhů, ale spíš pro tu vůni a vánoční atmosféru. Asi nejsem ta pravá hospodyňka, ale těsto jsem kupovala většinou hotové. A cukroví z něj nám nechutnalo o nic méně. Snad proto, že se na jeho výrobě podílely i moje dcery a šlo nám spíš o ten proces než o nějaké soupeření, kdo má víc druhů a z jakého těsta.

křížala

Jediné cukroví, které jsme dělaly z domácích surovin, byly nepečené rumové kuličky. Určitě je také znáte. Dalo se s ním experimentovat, různě měnit ingredience, a vždycky to bylo cukroví, které zmizelo nejdříve.

Od té doby, co se dcery osamostatnily, už cukroví nepeču ani nevyrábím. Možná je to trochu škoda, pro tu vůni, ale na vánočním stole rozhodně nechybí. Zásobují nás maminky a je ho vždycky tak akorát, aby se stihlo sníst. Tímto jim moc děkuji!

Vánoční mlsání zpestřujeme hlavně křížalami ze švestek, jablek a hrušek, které jsme si během léta nasušili. Když k nim chroupete oloupané vlašské ořechy, máte moc dobrou a zdravou pochoutku, která cukroví klidně nahradí.

Tak to mám já a jsem moc zvědavá, jak se k vánočnímu cukroví stavíte vy, milé hospodyňky, ženy-in.

Co pro vás znamená vánoční cukroví?

  • Dokážete si bez něj představit Vánoce?
  • Proč ho pečete?
  • Už máte hotovo? Kolik děláte druhů? Máte nějaký recept, který se v rodině dědí a na který jste obzvlášť pyšná?
  • Nebo se na pečení teprve chystáte?
  • Ráda experimentujete a sbíráte nové recepty, nebo se držíte tradice?
  • Jaký druh cukroví u vás nesmí rozhodně chybět?
  • Co děláte s přebytky po Vánocích?
  • Pošlete nám fotku svého cukroví? Nebo dokonce recept vašeho nejoblíbenějšího?

Na vaše příspěvky a fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Připravila jsem si pro vás moc zajímavou kuchařku s jednoduchými recepty z celého světa, hlavně z Itálie. Takže pokud máte rády středomořskou kuchyni, můžete se o ni utkat v dnešním cukrovíčkovém klání. Bude se losovat, takže šanci na výhru má opět každá.

k

 

Reklama