Když vyhrála Taťána Kuchařová s přehledem Zapletalovu Miss ČR, ozývaly se nejrůznější ohlasy. Mnoho z nich bylo pochybovačných. O zajímavosti této dívky pro veřejnost však svědčí i fakt, že už v české soutěži získala nejen hlavní ocenění, ale i cenu Miss sympatie. A teď? O víkendu získala titul nejkrásnější ženy světa.

Když jsem se s Taťánou krátce po jejím prvním vítězství setkal, působila šťastně, ale rozhodně ne příliš sebejistě. Podobně se projevovala všude na veřejnosti. Nikdy nedává najevo svůj jasný a jednoznačný názor. Naopak. I při rozhovoru přemýšlela vždy docela dlouho, jak by formulovala správnou odpověď, tak aby vyzněla neutrálně.

Může se proto zdát, že Miss World nemá svůj názor a je další panenkou show byznysu, která bude opakovat přesně to, co jí bude řečeno. Ale pokud se na to podíváme z jiné strany, jedná se o projev inteligence, který jí mohl vynést i titul Miss World.

Osmnáctiletá Taťána, která má v plánu rozhodně dál studovat, navštěvovala před soutěží jazykové gymnázium v Opočně. Dá se na ni proto zlobit, když se nevyjádří přesně k tomu, kterou stranu bude volit ve volbách, nebo že nemá ucelený a jednoznačný názor na zahraniční politiku USA? Asi ne. A Taťána si podle všeho všechno tohle uvědomuje a určitě dělá všechno proto, aby byla co nejdříve schopna na všechny tyto otázky odpovědět po svém a ne tak, jak jí někdo napovídá. Pokud byla diplomatická a zdrženlivá i ve Varšavě, není těžké představit si, že mezi panenkami Barbie okouzlila porotu.

V každém případě je její vítězství něco, co se u nás žádné dívce ještě nepodařilo. O to zajímavější je, že se jedná o fajn milou a příjemnou holku z Opočna, která dostala příležitost ve velkém světě a splnila si tak (přesně jak říkala) svůj princeznovský sen. Nezbývá než jí poblahopřát a fandit, nejen aby dostála svým novým charitativním povinnostem, ale aby měla čas na studium a svůj koníček, který při rozhovoru několikrát zdůrazňovala – ráda čte historické romány. Dá se sice předpokládat, že čtení bude to poslední, na co bude mít čas, ale třeba je to doopravdy koníček, který ji ubrání před tím nejhorším stresem.

Reklama