Styl

MISS JUNIOR ČR – soutěž, která není jen o kráse

 

Miss Junior ČR, to je název soutěže krásy pro dívky ve věku mezi 15 a 18 roky. Nyní probíhá již 7. ročník, což značí, že je soutěž dobře zavedená a mladým slečnám může přinést vhodný start do světa modelingu, ale i zdravého životního stylu...

Záštitu nad dívkami a post výkonné ředitelky soutěže Miss Junior ČR přijala pro tento ročník Kateřina Hamrová, rozhlasová a televizní moderátorka, která proslula jako autorka, scenáristka a dramaturgyně pořadu TABU (TV NOVA). Tehdy zvala do studia lidi s nejrůznějšími úchylkami. V současnosti je “Blondýnou“, která každé ráno „zvedá mandle“ populárnímu Janu Krausovi na Frekvenci 1. Pro dívky v této soutěži však znamená mnohem více: ukazuje jim cestu, jak správně a zdravě vstoupit do světa modelingu.

Pro tuto soutěž nejsou důležité míry 90-60-90, „vyhladovělá“ těla, či výška nad 180 cm. Jak sama Kateřina říká: „Konec všemu hladovění, bulimiím a anorexiím. Konec polykání namočené vaty. Letošní Missky budou zdravé, krásné holky krev a mlíko bez zbytečných faldíků. Jednou z hlavních zásad letošního ročníku Miss Junior Česká republika, kterou chceme dívky naučit, je, jak si udržet krásu i štíhlost a být zdravá! Každá finalistka získá preventivní lékařskou prohlídku zdarma, včetně sestavení jídelníčku a vymezení rizikových faktorů v péči o své zdraví. Všechny soutěžící pak mají možnost v elektronickém systému e-health pečovat o svoje zdraví a naučit se správné návyky prevence. Češky jsou přece počítány mezi nejkrásnější ženy světa!

My chceme dokázat, že být krásná znamená být i zdravá a že se vyplatí starat a investovat do zdraví. Mne osobně například velmi překvapilo, nakolik na první pohled krásné slečny nemají zpevněnou postavu. Sice štíhlé, ale s celulitidou a povoleným svalstvem na zadečku. To jen dokládá moji teorii, že většina dívek raději hladoví, než by jedla správně a více sportovala. Tohle především chceme v soutěži změnit.

Chceme dívky naučit žít zdravě, naučit se starat o své zdraví, protože to je investice, která se do budoucna jedině vyplatí. Máme ambici zásadně tak změnit celkový pohled a přístup k životnímu stylu modelek. Miss Junior ČR je krásná, charismatická dívka, kterou zajímá život a dění kolem. Zdravý životní způsob patří k jejím prioritám, stejně jako sebevzdělávání. Svůj život žije aktivně, ví, co je IN a kde a v čem jsou její osobnostní trumfy. Zkrátka Miss Junior baví život a je to na ní na první pohled znát! Taková bude letošní Miss Junior ČR 2006! Chceme budovat značku životního stylu mladých dívek, nejsme „jen“ soutěží krásy!“

Jaká je organizace takové soutěže? Během dubna až června proběhly po celé ČR regionální castingy, kterých bylo celkem 12. Na každém z nich byly vybrány dívky, které postoupily do semifinále. Semifinálový nominační večer proběhl v pátek 16.6.2006 na střeše obchodního domu Kotva v Praze – mladé modelky zde předvedly přehlídku módního oblečení a promenádu v plavkách či spodním prádle. Porota vybrala ze 44 dívek z celé republiky 15 finalistek. Jsou to tyto dívky: Andrea Zemánková, Monika Šarajová, Jana Kvapilová, Michaela Pecnová, Eliška Kudělová, Adéla Seidelová, Barbora Žížalová, Lucie Pavlasová, Denisa Chalupová, Michaela Frűhaufová, Kateřina Puschnerová, Eva Kukrálová, Vanda Soukeníková, Tereza Marková, Gabriela Kmečová. Finále pak proběhne 17. října v Praze a bude obsahovat, stejně tak jako „dospělé“ soutěže krásy, módní přehlídku, rozhovor, volnou disciplínu a promenádu v plavkách.

Na několik otázek k soutěži jsme se zeptali Kateřiny Hamrové, výkonné ředitelky Miss Junior ČR 2006:

Co Vás vedlo k tomu, aby šlo i o zdraví a ne jen o krásu?

Když jsem dostala nabídku stát se výkonnou ředitelkou, přemýšlela jsem, jak soutěž odlišit od mnoha desítek podobných soutěží krásy. Věk čtrnáct až osmnáct let (věkové rozmezí, ve kterém se dívky mohou přihlásit) je poměrně zásadní etapou v životě dívek, v utváření jejich pohledů na život, hledání vzorů a závěrů o tom, jak sama žít. Obecným a stále trvajícím trendem ve světě modelingu a focení je docílit hubenosti hladověním. A tak jsem si dala za cíl, pootočit tímhle trendem a dokázat, že krása vychází zevnitř, že krása je komplex osobnosti - charisma, vzdělanost, spontánnost, vytvarovaná postava a ladnost pohybu a především osobní vyrovnanost sama se sebou. Mít se ráda a věřit si. Ze svých nedostatků udělat přednosti. Každá žena je krásná, jen tu krásu musí v sobě objevit a stavět na ní svoji jedinečnost. Chci, aby značka Miss Junior ČR v sobě nesla životní styl mladé generace, která bude vědět, že krásná znamená především být zdravá.

Závidíte něco těmto mladým dívkám? Nebo jinak, myslíte, že mají v současné době v něčem výhody, než když jste byla vy v jejich věku?

Závist užírá ducha :-). Nezávidím nikomu nic :-). Výhodou jsou podle mého dneska především daleko větší a širší možnosti než měla moje generace. Na druhou stranu je to spojeno s tvrdou konfrontací - máš-nemáš-li na to. Modelka může pracovat i v zahraničí, ale souvisí s tím komplex dalších okolností - znalost cizího jazyka, samostatnost, disciplína, výdrž, sebekontrola, motivace...

Řada rodičů se o své dcery bojí, pokud začínají s modelingem v patnácti. Co byste jim vzkázala? Jaký je vhodný věk pro start kariéry?

Těžko říct. Já mám z dosavadního běhu soutěže spíše pocit, že většina rodičů slečen je podporuje, někdy i dost tlačí, aby se téhle dráze věnovaly. Víte, sama mám dvě dcery a zastávám ten názor, že pokud budou cokoli chtít, půjdou si za tím samy a je jedno v jakém věku.

Jak správně takovou dívku ze strany rodiče podporovat a co nechat na ní?

Určitě zdravě podporovat. Děti by měly mít dostatek lásky a zdravého sebevědomí. Ale zdravě neznamená zaslepeně a ve špatném směru. Když jsem třeba viděla maminku, co tvrdila dceři, že na to má, a slečna se doslova klepala a byla ztrémovaná z obyčejného pohovoru s porotou, nenápadně jsem se jí zeptala, jestli si myslí, že její dcera právě o tuhle soutěž stojí... Ta dívka si pak sama prosadila, aby odešly.

Jaké věcné ceny mohou dívky vyhrát?

Nechte se překvapit a přijďte se podívat na finále 17. října.

Co soutěž zúčastněné dívce přinese krom těchto cen?

Myslím, že především zkušenost z téhle oblasti, kontakty a další možnosti zviditelnění se. Pak už je jen na ní, chce-li postupovat v modelingu a focení dál...

   
30.06.2006 - Krása - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. [23] Anai [*]

  Kamarádka má dceru, která dělala při studiích a ještě teď ve svých 22 občas modelku, ale pouze na focení, je to krásná holka, která rozhodně nemá podváhu (myslím tak cca 175 a 65 kg), nicméně na molu nechodila (jednu dobu na nás koukala ze všech billboardů )Tak ta by mohla sloužit příkladem pro tyhle holky, ale je fakt, že když jsem sledovala v TV nábory modelek, tak to byly fakt anorektičky jak vyšité. Máme v divadle herečku, která je také velice štíhlá, až moc, ale jí normálně. Nicméně tenhle genetický dar (její rodiči vypadají stejně) má málokdo....

  superkarma: 0 02.08.2006, 08:50:02
 2. avatar
  [22] bokul [*]

  Holciny vypadaji velice dobre, ale musim rovnez potvrdit, ze kdyz se na ne clovek podiva, tak zcela jiste vypadaji na mnohem starsi nez jsou. Docela by bylo super, kdyby se nejaka soutez zamerila na ty, ktere opravdu vypadaji jako divky od 15 do 18 let :-)

  superkarma: 0 02.08.2006, 05:04:42
 3. [21] natalia [*]

  no nevim, holky vypadaji starsi nez ja, ne ze by mi to nelichotilo, ale je mi 25

  superkarma: 0 03.07.2006, 10:18:18
 4. avatar
  [20] danca79 [*]

  Nemuzu si pomoct, ale na te fotce mi vsechny ty slecny prijdou tak 20 a vic.....

  superkarma: 0 02.07.2006, 14:10:37
 5. [19] TESSA [*]

  NEMÁM MOC RÁDA SOUTĚŽE MISS A JE TOHO VŠUDE PLNO.PAK JSOU MLADÝ HOLKY STOHO ZBLBLÝ A DOPLÁCEJÍ NA TO AKORÁT ANOREXII NEBO BULIMIÍ.Vidí v těch to soutěžích jen prachy a kariéru.Ale ruku na srdce není krása pomíjívá věc?

  superkarma: 0 02.07.2006, 08:49:10
 6. [18] Tobbi [*]

  Jojo, není to jen o ráse, ale vsadila bych se, že vítězka bude mít nad 175 cm a pod 40 kg. Ideál krásy se holt ošulit nedá.

  superkarma: 0 30.06.2006, 20:19:05
 7. [17] a.... [*]

  Rikina 7: To bys ani nemusela, normální holky chtějí být modelkama tak do 8 let, pak je to přejde

  superkarma: 0 30.06.2006, 15:28:04
 8. [16] r1911 [*]

  boudicka: Tak to jí museli vyretušovat pěkných pár kil. Že takhle holky vypadají, to je běžné, ale neměli by na to v textu ještě upozorňovat, tedy oni vlastně upozorňují na pravý opak.

  superkarma: 0 30.06.2006, 12:46:45
 9. avatar
  [15] boudicka [*]

  r1911: Třeba je vyretušovaná...

  superkarma: 0 30.06.2006, 12:26:35
 10. avatar
  [14] boudicka [*]

  boudicka: Asi už vim, proč je hledají - protože od nich očekávají nižší IQ a vyšší životnost! Hmm, to není hloupý...

  superkarma: 0 30.06.2006, 12:25:41
 11. [13] r1911 [*]

  Pod pojmem krev a mlíko si představím poněkud jiné postavy. Např. dívka sedící v podřepu - z mého pohledu první vpravo nebo dícka stojící jako druhá zleva - no to snad ne. Jestli je tohle krev a mlíko, tak pak se nedivím, že bulimie a anorexie bují vesele dál...

  superkarma: 0 30.06.2006, 12:25:06
 12. avatar
  [12] boudicka [*]

  Meander: Bohužel, k tomuto článku zatím ještě nevyrobili dostatečně pitomý smajlíky...

  superkarma: 0 30.06.2006, 12:24:17
 13. avatar
  [11] boudicka [*]

  Kadla: Mno, hlavně si všimni, že ta děvčata vypadaj poněkud staře. Fakt nevim, proč se hledají mladinký holčičky, když pak je stejně navlíknou do divnejch rób a nalíčej je, že vypadaj jako unifikovanej produkt neurčitýho věku (ale odhadem tak kolem 25).
  Tý jo, dovedete si představit ty rodiče - co to asi musí bejt za jelita???

  superkarma: 0 30.06.2006, 12:22:38
 14. avatar
  [10] Jupíí [*]

  Rikina: stejně se tam hezký a chytrý holky nehlásí :-))

  superkarma: 0 30.06.2006, 12:14:22
 15. avatar
  [9] Meander [*]

  Ááááá, ty jsi ho vlastně použila

  superkarma: 0 30.06.2006, 10:47:32
 16. avatar
  [8] Meander [*]

  boudicka: A co tenhle?

  superkarma: 0 30.06.2006, 10:47:07
 17. [7] Rikina [*]

  Mít dceru, budu ji zdravě podporovat tím, že se důsledně pokusím utajit před ní existenci takovéhle soutěže.

  superkarma: 0 30.06.2006, 10:37:35
 18. avatar
  [6] Kadla [*]

  Nějak tam mezi nima nevidím žádnou "krev a mlíko". Všechno jsou to klasické hubeníry...

  superkarma: 0 30.06.2006, 09:47:50
 19. avatar
  [5] wich [*]

  Myšlenka zdravých modelek je dobrá, ale obávám se, že jakmile se ty kočky dostanou do velkého světa modelingu, budou dříve nebo později jeho vlivem k té "vatě s džusem" donuceny, protože čím větší kostlivec, tím větší šance na úspěch...

  superkarma: 0 30.06.2006, 08:42:01
 20. avatar
  [4] boudicka [*]

  Meander: Jenže tenhle smajlík se moc usmívá a vypadá rozjásaně. Já bych radši nějakej takovej, co na první pohled vyjádří, že si myslím, že toto je naprostá DEBILNOST!

  superkarma: 0 30.06.2006, 08:01:36
 21. avatar
  [3] Meander [*]

  tenhle

  superkarma: 0 30.06.2006, 01:59:17
 22. avatar
  [2] Meander [*]

  Ale je

  superkarma: 0 30.06.2006, 01:31:48
 23. avatar
  [1] boudicka [*]

  a bohužel tady není smajlík, jak si klepe nevěřícně na hlavu...

  superkarma: 0 30.06.2006, 00:11:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme