Neděste se, nechci si hrát na diblíka a cpát se mezi ,,náctky", ale abych lépe pochopila o co v programu MISS JUNIOR jde a mohla vás fundovaněji informovat, šla jsem do toho tak trochu s nimi.

Koncem června jsme uveřejnili první článek o MISS JUNIOR viz článek a rozhodli jsme se, že budeme celý průběh od začátku až po finále sledovat a informovat vás o zajímavostech ze zákulisí. Proč jsme do toho jako magazín pro ženy šly, je nad slunce jasné. Zajímal nás program a hlavně idea celé akce, protože se ztotožňujeme s filosofií, která Miss Junior provází:

Miss Junior je krásná, charismatická dívka, kterou zajímá život a dění kolem. 

Zdravý životní způsob patří k jejím prioritám, stejně jako sebevzdělávání.

Svůj život žije aktivně, ví, co  je IN a kde a v čem jsou její osobnostní trumfy.

Zkrátka Miss Junior baví život a je to na ní na první pohled znát

Jistě uznáte, že nás zajímá, jak snadné nebo naopak obtížné bude tato slova naplnit.

(soutěž - 6. je)

Už pro vás není tajemstvím, že záštitu nad dívkami a post výkonné ředitelky soutěže Miss Junior ČR pro 7. ročník přijala Kateřina Hamrová. Půvabná a energická rozhlasová a televizní moderátorka, s kterou jsem se poprvé setkala před x lety na Nově a podruhé právě na první schůzce s finalistkami v centru preventivní medicíny v Londýnské ulici v Praze. Dle mého názoru si organizátoři MISS Junior nemohli vybrat lépe.

Kateřina na sobě fantasticky zapracovala a doufám, že se na mě nebude zlobit, když vám prozradím, že z oplácané neforemné masy ,,vytesala" krásnou sochu. Svou změnou mě šokovala. V dobrém pochopitelně. Vyzkoušela na sobě program, kterým budou procházet i finalistky – juniorky.
A že funguje jsem viděla na Kateřině in natura. Ale nic není zadarmo, chce to píli, výdrž a odříkání.

Ony však budou mít ,,úkol“ zjednodušený o své mládí, proporce a rychlejší metabolismus, povzdychly jsem si s Kateřinou svorně.

,,Jednou z hlavních zásad letošního ročníku Miss Junior, kterou chceme dívky naučit, je, jak si udržet krásu i štíhlost a být zdravá!“ říká Kateřina.

Miss Junior vyhlásila válku vražedným hubnoucím metodám, bulimii, anorexii, které organismus předčasně devastují a my chceme být u toho. Říkám já za Ženu-in a snad i za vás.

Každá finalistka projde preventivní lékařskou prohlídou, (proto jsme se sešli právě zde na klinice) včetně sestavení jídelníčku a vymezení rizikových faktorů v péči o své zdraví. Všechny soutěžící pak mají možnost v elektronickém systému e-health pečovat o svoje zdraví a naučit se správné návyky prevence.

Začalo se měřením, vážením a lékařskou prohlídkou a abych nevypadala jako šmírák s papírkem a tužkou v ruce, šla jsem do toho také. Jak nejlépe pochopit o co jde, než to vyzkoušet na vlastní kůži? Výšku a váhu jakžtakž znám, ale kdy jindy by se mi poštěstilo nechat si změřit BODY MASS INDEX. Tedy laicky řečeno množství svalové hmoty, tuku a vody v těle. To vám na ruku a nohu přiloží kovové elektrody a chytrá mašinka ukáže složení vašeho těla na display.

Pak vám body-skenerem změří obvody vašeho těla.Postavíte se do třísloupcové kabiny (vypadá to trochu jak sprchový kout bez stěn) a červený laserový paprsek si vás pěkně mapuje od krku až po kotníky. Na monitoru se pak objeví vnější síť vaší postavy. Takový drátěný panák. Pomocí tohoto skeneru se pak dají velmi přesně sledovat měnící se obvody kdekoliv na těle. To jsou věci, co?

Zajímá vás, jak jsem dopadla? Spadla mi brada, když jsem se dozvěděla, že ve svých (dost nad) čtyřiceti letech mám podobné hodnoty jako náctileté dívky. Ale pozor, pýcha není na místě, protože to jednak není až tak moje zásluha (asi mám dobrou genetickou výbavu) a navíc trpím stejnými problémy jako většina ženské populace bez rozdílu věku. Mám celulitidu, ochablé svaly na nohách a hlavně na zadku, který mi visí jak prázdný baťoh.

Takže shrnuto podtrženo, jsem tam, kde jsme byli na začátku a o to jde v celé MISS JUNIOR.

Dovolte, abych si opět vypůjčila slova Kateřiny Hamrové: ,,Sice štíhlé, ale s celulitidou a povoleným svalstvem na zadečku. To jen dokládá moji teorii, že většina dívek raději hladoví, než by jedla správně a více sportovala. Tohle především chceme v soutěži změnit. Chceme dívky naučit se starat o své zdraví, protože to je investice, která se do budoucna jedině vyplatí.“

Nezbývá než souhlasit. Dnes by se měly ukázat první výsledky.Máme s Kateřinou a finalistkami opět schůzku na Klinice preventivní medicíny, kde proběhnou kontrolní měření. Teď se teprve ukáže, která z dívek na sobě pracovala a myslí to vážně a pro kterou je to jen ztráta času a zbytečná investice. 

Necháme se překvapit a dám vědět. 
 

Reklama