Bulvár

Miss Doleželová se chystá za polární kruh

Miss 2004 Jana Doleželová (26) se chystá na dovolenou, která by ji měla zavést až za polární kruh.

"S přítelem Richardem se nejdříve vydáme na týdenní plavbu lodí podél francouzské riviéry. Navštívíme města Monte Carlo, Cannes a Saint Tropes. Pak se musíme kvůli práci vrátit do Čech. Nicméně v průběhu letních prázdnin chceme ještě poznat nějakou severní destinaci. Budeme cestovat buď v Norsku za severním polárním kruhem nebo v pobaltských republikách," prozradila Korzu.
I když si po náročném programu posledních týdnů potřebuje Jana odpočinout, celodenní vylehávání na pláži ji vůbec neláká.
"Pokud jde o mě, nevydržím se nikdy dlouho opalovat. Klasická dovolená na pláži u sebekrásnějšího moře tedy nepřichází v úvahu. Raději cestuji, poznávám různá města, architekturu, kulinářské speciality a tento program prokládám občasným vykoupáním v moři a potápěním," říká.

Jako doktorka radí: "Opalujte se s rozumem!"
A protože letní slunce máme rádi asi všichni, poradila nám Jana, co dělat, abychom se nespálili. Půvabná misska, která je vystudovaná doktorka farmacie, říká, že je nutné držet se rčení "zlatá střední cesta".
"Sluneční paprsky potřebujeme k syntéze vitamínu D, který si naše tělo pomocí slunečního záření umí vyrobit z cholesterolu. Nedostatek slunce se tedy může projevit nedostatkem tohoto vitamínu. Nadbytek slunečního záření je zase spojován s rizikem rakoviny kůže, takže nic se nemá přehánět," vysvětluje a dodává: "Osobně si alespoň měsíc před opalováním beru Beta-karoten. Je to vhodný antioxidant, který chrání naši kůži. Stejně tak doporučuji používat krém s ochranným faktorem. Především těm, kteří užívají v daném období například čaj z třezalky, tetracyklinová antibiotika, sulfonamidy a některé další léky, které mají mezi nežádoucími účinky uvedenou fototoxicitu."

 

   
14.07.2008 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] barasv [*]

  "Opalujte se s rozumem!" Tak na tohle snad nemusela studovat... RADY A PORADY Celetná dvacet...

  superkarma: 0 14.07.2008, 16:32:36
 2. avatar
  [9] gerda [*]

  Bellana: pokud tam bude skutečně i pracovat, pak by to nemělo chybu.

  superkarma: 0 14.07.2008, 13:27:10
 3. [8] Bellana [*]

  gerda: Někde jsem četla, že si chce pořídit vlastní lékárnu, takže nebude odkázaná na to, aby jí někdo jako zaměstnankyni otloukal o hlavu, že využila svého vzhledu k vydělání peněz a cestování. (Touto poznámkou nechci říci, že zrovna ty jsi to mínila takto ošklivě. )
  Asi jsem divná, ale zrovna tahle miss je mi sympatická. Nic na tom nemění fakt, že je spíš magistra než doktorka. Ale po novinářích přece nemůžeme chtít, aby si nepletli holínky a hodinky

  superkarma: 0 14.07.2008, 13:16:44
 4. avatar
  [7] Ťapina [*]

  gentiana: Ale proč zkracovat? Je o dva roky mladší, než já, takže maturovala ještě taky v osmnácti. Magisterské studium farmacie má 5 let a doktorské 3, mně to vychází

  superkarma: 0 14.07.2008, 13:14:07
 5. [6] gentiana [*]

  Ťapina: Dosáhnout toho lze, ale zkracovat si studium je fuška - vím z vlastní zkušenosti... a to na fildě jdou takové věci snadno, studium není nijak zvlášť organizované a předměty na sebe přímo nenavazují. Kdyby měla v šestadvaceti, tedy sedm let po maturitě, doktorát, tak to znamená, že devět let studia zvládla setsakra rychle, je tedy pilná a velmi nadaná. Takže může sbírat stipendia pro mladé badatele - a ve farmaceutickým průmyslu to s pěnězma nejhorší nebude.... a pokud by se takovou věcí chtěla živit, tak jí to v životopise udělá hlubší a hezčí zářez, než fotky z přehlídek.
  Ale odhaduju, že si někdo plete grady a že paní tedy může být cokoli od absolventky pomaturitního kursu po tu magistru.

  superkarma: 0 14.07.2008, 12:50:27
 6. avatar
  [5] gerda [*]

  gentiana: Evikus: no ale jestli to vystudovala, měla jen krátkou praxi a zbytek času věnovala své kráse, pak bych se o ni jako majitelka lékárny taky nijak neprala. Dělat za ni asi nikdo chtít nebude.

  superkarma: 0 14.07.2008, 12:21:24
 7. avatar
  [4] Ťapina [*]

  gentiana: Nevím sice, jestli konkrétně tahle holka je v šestadvaceti doktorka farmacie, nebo tam mělo být "magistra", ale lze toho dosáhnout.

  superkarma: 0 14.07.2008, 12:06:54
 8. avatar
  [3] shb [*]

  ta se má...na sever bych se taky koukla...
  gentiana: to víš...chytrejch mozků tu máme přebytky...

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:09:06
 9. avatar
  [2] Evikus [*]

  gentiana: Mám takový dojem, že někde říkala, že chce ještě pár let dělat modeling aby si vydělala a pak se vrhne na farmacii. Nepřipadá mi to jako blbej nápad, díky modelingu asi hodně cestuje a dost si vydělá, tak proč toho nevyužít?

  superkarma: 0 14.07.2008, 11:03:11
 10. [1] gentiana [*]

  Proč se ta holka proboha zahazuje s modelkováním, když má v šestadvaceti doktorát z farmacie? Jak to, že se o ni nervou univerzity a podobné instituce?

  superkarma: 0 14.07.2008, 10:39:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme