Bulvár

Míša: Když se začteme do knížky, svět okolo nás padá

Další knižní příspěvek přišel od čtenářky Míši, kterou právě berou upíři. (tedy naštěstí jen knižně :) Co jiného ještě ráda čte se dozvíte, když kliknete.

Mám za sebou přes dvacet let života a knihy mě provázejí po celou moji existenci. Když mi bylo o pár let méně, dokázala jsem přečíst klidně 5 knih za týden. Byla jsem takový ten knižní nadšenec. Jela jsem do města, četla jsem si v autobuse, čekala jsem u doktora, zase jsem si četla. A nehleděla jsem na žánry. Byly to romány, pohádky, sci-fi, kriminální příběhy...A jak je to teď se mnou a s knihami? Po pravdě, není na ně už tolik času jako dříve, ale občas mi do oka v knihovně padne nějaká ta knížka a to se dokážu začíst na celé odpoledne. Teď preferuji především knihy týkající se kriminalistiky - inspirovala jsem se seriály CSI New York a Las Vegas :-) a také jsem podlehla majoritní náctileté společnosti a začetla se do knih o upírech. Ano, přiznávám se, upíři mě berou :-) Počínaje Stmíváním, konče sérií Upířích deníků. A co čtu teď na konci prázdnin? Knihu pojednávající o mužské prostituci...musím říct, že se mi při jejím čtení tají dech....každopádně pojednává o životě, konkrétně o jedné stinné stránce života.

Jedno je jisté. Když se začteme do knížky, svět okolo nás padá, zapomeneme na všední starosti a problémy a můžeme být takovými lidmi, kterými si přejeme být. Vždyť v knížkách nás nikdo neomezuje a nikdo nám neříká co máme dělat.

Míša

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Milá „upírko“ , děkuji za knižní příspěvek a zůstaň stále knižní nadšenec :)

Pěkný den s knihou

Saša

Téma dnešního dne 29. srpna 2011 zní prostě a jednoduše: Jaký máte vztah ke knihám?

 • Kdy jste naposledy četla knihu?
 • A jakou?
 • Případně jakou máte právě rozečtenou?
 • Po jaké lierárním žánru sáhnete nejčastěji?
 • Vedete ke čtení knih i vaše děti?
 • Je to těžké?
 • Jaká kniha patří k vašim nejzamilovanějším?
 • Jakého máte nejoblíbenějšího spisovatele?
 • Jakým literárním vývojem jste prošla od dětství po současnost?
 • Máte doma knihovnu?
 • Dostáváte ráda knihy?
 • Umíte vypnout televizi a jít si číst?
 • Myslíte, že úroveň knih klesá nebo stoupá?
 • Myslíte, že mají knihy šanci na přežití?
 • Jakou knihu jste si přibalila na dovolenou?
 • Shrnuto a podtrženo - jaký máte vztah ke knihám?

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním, jak jinak - knihou. A ne tak ledajakou. Jedná se o knihu z nakladatelství Universum: 50 největších mýtů populární psychologie

kniha

 

   
29.08.2011 - Blog redakce - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] arjev [*]

  Předposlední knihu jsem dočetla minulý týden. Jmenuje se Dýka s hadem a napsal ji Vlastimil Vondruška. Období je z vlády Přemysla Otakara II. v době, kdy se rozváděl se svou první manželkou Makrétou. Kniha je historická detektivka, hlavní postavou je Oldřich z Chlumu, královský prokurátor.

  Teď čtu další knihu od Vlastimila Vondrušky - Mezi tiárou a orlicí. Období je z doby konce panování Břetislava I. a nástupu jeho synů na knížecí stolec. Historik a spisovatel Vlastimil Vondruška umí perfektně čtenáře vtáhnout do děje, takže sami nevíte co se kolem vás dějeSml30

  Čtu téměř vše, co mi něco dá pozitivního, ale nejraději mám historii - dobu Přemyslovců a Lucemburků.

  Dcera má knihomolství v krvi z obou stan - matky a jejích rodičů a tchána.

  Nejzamilovanější kniha ? Snad Mikeš, O chytré kmotře lišce, tedy spisovatel Josef Lada

  Knihovnu doma mám, ale protože koupě knihy je a bude finančně náročná, půjčuji si knihy v městské knihovně.

  Knihy dostávám ráda, ale darujícímu ráda povím, kterou knihu bych si přála. To proto, že by mne nemile překvapil.

  Pokud mi kniha "sedí", televize pro mne neexistuje.

  Jestli úroveň knih stoupá nebo ne ..... podívejte se sami do katalogů nakladatelství a podle svého gusta můžete si odpovědět sami.

  S obavami se dívám kupředu, knihy budou drahé a pro nás obyčejné smrtelníky nedostupné.  Pokud města budou podporovat městské knihovny, bude dobře. Záleží také na titulech knih, které budou nakdadatelství vydávat. Knihy mám ráda vázané, je v nich cítit práce vazačů knih.

  Mladí čtou málo nebo vůbec ne. Vítají filmové zpracování knihy. Tak zvládnou větší počet "přečtených knih" a nedovedou souvisle vyprávět děj. Příběh pasivně zhlédnou a to je vše.

  Když čtu knihu s českou historií, na internetu si najdu život a dílo spisovatele a dále následuje hledání v čase minulosti. V současné době se zajímám o Břetislava I. a jeho mládí, dospívání a boje s římským králem a později císařem Jindřichem III.

  Kniha mne provázela od dětství a postupným vnitřním dozráváním jsem měnila žánry. Třešinkou na dortě je česká historie a dáli Bůh, snad se konečně budu moci více věnovat tomu, co mne těší - česká historie do konce vlády Lucemburků. Pak se historie zastavila a je současnost Sml52

  Přeji pěkný denSml16

  superkarma: 0 29.08.2011, 12:05:08
 2. [2] dadma [*]

  Souhlasím s Míšou.Při čtení nás inspiruje vlastní fantazie.Vzpománám když jsem jako -náctiletá hltala knihy.Četla jsem dlouho do noci a nebo celé dopoledne,když bylo volno.Maminka mě vždy volala až k obědu.A knihy miluji celý život.

  superkarma: 0 29.08.2011, 10:08:59
 3. [1] bobi2 [*]

  Twilight sága nadchla i mě a to mi už dávno není ....náct Sml16

  superkarma: 0 29.08.2011, 10:04:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme