Bezohlednost může mít hodně podob. Zamýšlí se nad ní také pisatelka s nickem mirsimun. V jejím příspěvku se mimo jiné dočete, co považuje za nejhorší bezohlednost.

Když jsem si přečetla dnešní téma,rozhodla jsem se napsat i já
Myslím,že bezohlednost zaujímá v našem žebříčku hodnot v průměru nějaké druhé nebo třetí místo. Myslím,že vede chamtivost,ale to je vedlejší i když s bezohledností jdou ruku v ruce.

Když se nad slovem bezohlednost zamyslím, existuje v mírnější podobě až po extrémy. Když si zavzpomínám na sebe,své děti nebo své kamarádky, určitě nějakou situaci najdu a přiznám se, že i já byla někdy bezohledná.
Např. když jsem sestře snědla její oblíbený zákusek, nekoupila jsem jí dárek, spolužačce jsem přebrala klukam, nebo jsem v čekárně u zubaře předběhla starší paní. Toto je ale slabý odvar bezohlednosti. To,co občas čtu, vidím či slyším, co se děje nejenom u nás, mi opravdu zvedá žaludek.

Bezohlednost malých dětí nebudu zmiňovat, ještě to moc nechápou. Když si vzpomenu, jak jsem mnohokrát manželovi řekla, že je bezohledný a sobecký, nad tím se jen teď usmívám, protože to, že se věnuje zájmům, je déle v práci nebo že mi nepomůže v domácnosti, není oproti jiným šíleným bezohlednostem nic strašného,že ano.

Kdybych si měla vzpomenout na nějaké bezohlednosti, které mi utkvěly v paměti, tak z těch mírných vzpomenu nenabídnutí místa k sezení starším lidem,těhotné ženě či invalidům. Dále mi vadí,když jsou lidé bezohlední vůči sobě v jednom paneláku. Odhazování odpadků,vajglů či neuklízení po svých miláčcích..o tom ani nemluvím.
Vadí mi,když někdo porušuje zákaz kouření v určitých prostorech, vadí mi bezohlednost k dětem,starým lidem, zvířatům a bezohlednost vůči přírodě jako takové. Ona nám naši bezohlednot vrátí i s úroky.
Zvěrstva,co páchají politici,armády či stoupenci různých naboženství je do nebe volající.
Za bezohlednost považuji i to, že moje kamarádka přebrala muže jiné ženě nebo podrazy,kdy je člověk jít tzv.přes mrtvoly.
Nejhorší je však to,když slyším, že někdo odjel od nehody a neposkytnul první pomoc,když někdo venku zkolabuje a ostatní ho přehlíží, protože hned myslí,že je opilý.
To je největší bezohlednost.
Ať už se stane nebo děje cokoliv, zdraví je vždy na prvním místě.

mirsimun

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________________

Děkuji, že jste napsala, pěkný příspěvek a v mnoha směrech hodně pravdivý. Bohužel.
Mějte se moc hezky a ať se setkáváte s bezohledností ve svém životě co nejméně.
Posílám pozdrav na jih :)
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama