Vysokoškolačka Mirka není vůbec sebevědomá žena. Nedávno kolem ní začal kroužit její nejlepší kamarád a ona je z toho chování trochu zmatená. Není si jistá, jestli ji náhodou nechce jen proto, že je jediná holka v okolí, která zbyla...

woman

Může kamarádství přerůst v lásku se vším všudy, tedy i ve fyzickou přitažlivost? To je otázka, kterou řeší vysokoškolačka Mirka.

Mirčin příběh

Mám nízké sebevědomí a ještě z dob základní školy u mě doznívají komplexy z mého vzhledu. Nikdy jsem si neuměla představit, že by se někdo jako já mohl někomu líbit...

Nicméně stalo se. V posledním ročníku střední školy se do mě zamiloval kluk, kterého holky doslova obletovaly. Byl fakt hezký a chytrý. Nemohla jsem tomu uvěřit. Nechápala jsem, co na mně vidí? Chodili jsme spolu necelé dva roky. Teď to bude rok a půl, co jsme se rozešli, a já jsem sama.

Teď půjdu do třeťáku na vysoké a mám kamaráda, se kterým se znám od prváku. Vždycky jsme spolu trávili docela dost času, ale nikdy mezi námi nebylo víc než přátelství. Teď společně pracujeme na jednom projektu do školy a sblížilo nás to ještě víc. Občas spolu zajdeme do čajky nebo se jenom tak projít. Vlastně docela často. Většinou je to z jeho iniciativy. Hodně si povídáme, párkrát mě na chvilinku obejmul - to je pro něj dost netypické, není to ten typ kluka, co se objímá s každou holkou, je dost stydlivý. Pak se mi většinou omluvil. Jsme schopní strávit spolu klidně půl dne.

Zvláštní ale je, že se mnou vždycky řešil hodně soukromé věci a hlavně holky, které se mu líbí. S tím ale tak před měsícem najednou přestal a říká, že žádnou holku nechce, že je mu nejlíp se mnou... Jak to ale myslí, to nevím. Nikdy nenaznačil, jestli chce dál kamarádství, nebo vztah.

Podle ostatních kamarádů se mu líbím. A tak jsem začala víc pozorovat jeho chování. Musím uznat, že asi mají pravdu. Čeká mě na zastávce, chodí mě vyprovázet. Neustále se ptá, jestli něco nepotřebuju. Když se na něj dívám, bojí se mi podívat do očí - to ale až v tak posledním měsíci, dřív jsem to nepozorovala! Někdy se zakoktá. Neustále vyhledává mou přítomnost, někdy se mě jakoby omylem dotkne... Jenomže jak je možné, že ke kamarádce najednou začne cítit něco víc? Tedy je to vůbec možné?

Nějak nechápu, jak by se v něm takhle najednou mohla přehodit výhybka z kamarádství na lásku. Já ho mám ráda už dlouho a nikdy jsem se s tím netajila. Copak ale může čisté kamarádství najednou přerůst v opravdovou lásku? I tu fyzickou? Jak mám poznat, jestli ho opravdu přitahuju, nebo jestli se jen „smiloval“?

Bojím se, jestli mě náhodou nechce jen „z nouze“. Asi před půl rokem ho odmítla holka, o kterou hodně stál. Připadá mi, že jsem v podstatě tak nějak zbyla.

Jak to poznám? Mám ho hodně ráda a vztah s ním si dovedu i představit. Mám ale obavy, jestli se mu skutečně fyzicky líbím, nebo je mu se mnou jen dobře a momentálně jsem jediná vhodná kandidátka na vztah...

Mirka

Co myslíte vy, milé čtenářky, může čisté přátelství přerůst v lásku?

Kam dál?

Reklama