Ahoj školáci i ti, kteří ze škamen už dávno vyrostli.

Žádné vyloženě depresivní a city demolující vzpomínky na první třídu nemám - převažují jen ty silně pozitivní.

Takže to dnes vlastně bude hold naší paní učitelce, která byla skvělá, báječná a příjemná žena, do života plného povinností nás zavedla s úsměvem a milovala jsem nejen ji, ale i svůj pobyt v lavici. Naopak jsem nesnášela víkendy.

O to větší byl šok, když nás ve 2. třídě přebrala osoba nerudná, nervózní a zlá, něco podobného jako tvor z Míšina dnešního článku. Od té doby byl šlus, konec a obliba víkendů a pracovních dnů se u mě navždy prohodila.

Vzpomínám ale na svůj nejhorší den v 1. třídě, ve kterém se udál můj trsátkový trapas. Milovaná paní učitelka jednou donesla kytaru a nevlastníc trsátko, poptala se nás, zda doma někdo trsátko nemá.

Sluch mám sice dobrý, ale se slovem "trsátko" jsem se do té doby nesetkala, takže jsem slyšela "prasátko" - no a jelikož můj otec vykrmoval v chlívku hned 2, přihlásila jsem se. A paní učitelka mě poprosila, zda milé trsátko (pořád jsem rozuměla prasátko) nemohu donést.

Vykulila jsem na ni oči a pronesla, že ho neunesu, že to táta nedovolí a že prasátka musí zůstat v chlívku. Co následovalo: neskutečný ryk ve třídě (bylo nás tam tehdy 35 dětí), paní učitelka mi jak naprostému jelitu vysvětlovala rozdíl mezi TRsátkem a PRAsátkem a já červená až ..no tam, a toužící se propadnout jestli ne do Austrálie, tak aspoň do školky..

Jo a druhá věc, která mi poněkud ztrpčovala život, byl náš spolužák (říkejme mu třeba Novák), který v hodinách lezl pod lavicemi a čučel nám holkám pod sukně. Nepomáhaly naše kopance ani učitelčiny poznámky. Neskutečný byl proto můj smích loni poté, co jsem zjistila, že milý Novák se stal úspěšným gynekologem v místní fakultní nemocnici..

Toliko z mých malých vzpomínek. Příští rok čeká 1. třída moji dceru a já doufám, že minimálně na ten 1. rok bude jednou vzpomínat stejně tak ráda, jako já.
Vaše mio


:-))) Hehe – no, tak to skončil Novák ještě dobře. Taky mohl poskakovat po parku a následně po areálu na Borech. Není nad to, dát úchylce punc legálnosti a ještě s ní občas být prospěšný. Bezva příspěvek. Díky Míša

Postřehy a příběhy z vaší první třídy a prvních tříd vašich ratolestí a vůbec všechno, co se k tématu dá říci, očekávám už od této chvíle na redakce@zena-in.cz. Co si například myslíte o experimentu s Comenia Script? A jak vám šlo psaní? Měli jste problém? A co vaše děti?

Dnes máme pro vylosovaný příspěvek dětskou pěnu do koupele a knížku Ivanky Deváté ! “Mezi nebem a peklem“.

Reklama