foto

Dnes to shrnu rychle:
Jak jsem předesílala začátkem července, naše letošní dovolená se držela hesla "Čechy krásné, Čechy mé" (v našem případě se tentokrát jednalo o Jižní Čechy). S heslem musím souhlasit, všem se nám tam ohromně líbilo.
Dovolená začala slibně. Vyjíždět jsme měli v sobotu ráno - můj muž šel v pátek večer zkontrolovat auto a vrátil se s konstatováním: " Kape nám nádrž.." - než jsem stihla začít panikařit, vybavil se kotoučem izolepy, zmizel, načež se vzápětí vrátil, mrknul na mě a "uklidnil" mě slovem "opraveno"..

V sobotu ráno se ukázalo, že máme 2 možnosti: buď na dovolenou pojedou všechny naše kufry nebo my. Nejsem zastáncem přilišného ustupování, takže jsem oželela pouze jídelní židli pro našeho malého syna, děti jsme šikovně obložili ze všech stran a jelo se.

Ubytování (pronajali jsme si apartmán v jihočeské vesničce) předčilo naše očekávání, vedlejší 2 apartmány nebyly obsazeny ani věčně ožralou mládeží, ani upjatými hnidopichy, jak jsem se trochu obávala. Jediní obyvatelé, kteří mi trošku zkomplikovali večerní grilovačky, byli malí zelení návštěvníci. Nemluvím teď o ufounech z Marsu, ale o žabkách, z nich mám docela fobii. Přes náš dvůr zřejmě vedly poznávací trasy pro žabí zájezdy - celé rodinky nám tudy skákaly. Tudíž jsem skákala i já - někdy i s židlí... Ale jak se říká - co tě nezabije, to tě posílí, poslední večer jsem byla schopná si žábu prohlédnout v klidu z bezprostřední blízkosti.

Výletů jsme si dopřáli dosytosti, Klub českých turistů by z nás měl jistě radost:
Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou, mnou milovaný Český Krumlov, České Budějovice - výborná restaurace mě potěšila a ještě více naše první setkání naživo se zdejší Enkou.
Protivín - krokodýlí ZOO - mezírky v ubikacích, jimiž prostrčí ruku dospělý, natož dítě a vyvěšené cedule "vstup na vlastní nebezpečí" sice vyzývá k naprosté obezřetnosti, ale vrátili jsme se s plným počtem prstů..

Vedra v 2. půlce týdne nás zavedla na koupaliště opět do Hluboké a musím říct, že tohle sice menší, ale naprosto kouzelné koupání (z jedné strany řeka, z druhé bazény, "kouzelné" duby, které uspí každé dítě - jak mi poradila paní pokladní a synek opravdu ve 2 minutách v kočáru usnul) mě fakt nadchlo!

Poslední večer jsme měli rozloučení i s muzikou, když se o pár domků dál konala pravá cikánská svatba. Cikánskou hudbu mám ráda - nebyla naštěstí rušena ani žádným houkáním policejního auta či sanitky a řinčení střepů tu hudbu docela hezky podbarvovalo :-)

A stálá výstava hraček (historické hračky, ale i novodobé - třeba z netradičních materiálů) v zámku Kamenice nad Lipou byla tou poslední příjemnou tečkou na cestě domů.

Jak tak koukám, zrovna rychlé shrnutí to nebylo, ale snad mi bude prominuto :-)

Všem krásný víkend přeje mio

Text nebyl redakcí upraven.

Mio, tolik akce najednou... Nevím jestli vám všem závidět nebo radši politovat :-)

A jak vzpomínáte na letošní dovolenou vy?

redakce@zena-in.cz

lupa

Reklama