Čtenářka Malinke-kote miluje cukroví. Minulý rok zkoušela péct poprvé sama, zajímá vás, jak se jí to povedlo? Tedy, jaký byl výsledek jejího snažení?

Péct poprvé vánoční cukroví sama, to není nic jednoduchého...


Přeji všem pěkný den,

po delší pauze jsem se rozhodla napsat na dnešní téma, protože cukroví miluji. Minulý rok jsem teprve poprvé sama zkusila péct cukroví a docela se povedlo. Letos bych chtěla něco málo také napéct, ale ještě se do toho nehrnu. Podle mě je ještě dost času. Stejně čerstvé cukroví je nejlepší. Já toho nepeču rozhodně hodně, protože by jsme to vše s přítelem nestihli vše sníst. Většinou dostávám od babičky a nebo od přítelovo rodičů.

Moje nejoblíbenější cukroví od mala jsou rohlíčky, ale ty já rozhodně nedělám. Vím, že bych je nezvládla. Jedna jediná osoba je dělala moc dobré, ale ta už mezi naší rodinu nepatří tak mi je bohužel už nedělá. Když mi je udělá babička a nebo někdo jiný tak nejsou tak dobré. Ale mám také ráda i jiné cukroví. Spíše bych mohla napsat které ráda nemám jako jsou třeba kokosové a nebo vosí hnízda. Ostatní mi nevadí a dám si je ráda a zchutí. Nejraději mám ale vážně pusinky, jenže ty já dělat neumím tak si je pouze kupuji v obchodech. Ty jsou dobré i tak i když není to ono. Také mám ráda hlavně perníčky, ale ty bohužel také nedělám. Není to nic pro mě jednoduchého i když to na první pohled vypadá.

Minulý rok jsem zkusila pouze jenom jeden druh linecké, které jsem zkoušela úplně sama. Natom opravdu není nic jednoduché a tím se asi nejvíce začíná, ale letos bych chtěla zkusit ještě něco jiného. No uvidím, ještě se musím pořádně podívat co bych si za cukroví dala. Moje mamka ta už cukroví nedělá. Asi by se to nesnědlo. Možná bych si vzala já a nebo sestra když by jsme přišli na návštěvu ale to je asi tak vše.

Vánočku nedělám, ale dělá jí přítelovo mamka takže každý jeden kousek dostane domu na snídani. Užijte si dnešní snad krásný a sněhový den. U nás včéra sněžilo, ale bohužel nic nezůstalo a dnes by mělo také sněžit tak jsem zvědavá. A to hlásili, že má u nás napadnout až 30 cm sněhu a nikde nic.

Malinke-kote

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama