Fotografii těchto dvou odvážných dam jsem pořídila po cestě z práce. Vycházela jsem z metra v jedné ze stanic a celou cestu nahoru po schodech přede mnou stoupaly tyto dva objekty. Nedalo mi to, nahoře jsem vytáhla mobilní telefon a „cvakla“ je pro vás.

Oběma ženám mohlo být něco mezi čtyřiceti a padesáti. Nejsem odbornice na módu a nechci kolegyni Daně fušovat do rubriky, ale dnes mi prosím dovolte malý komentář, protože zážitek to byl celkem silný (zvlášť když si uvědomíte, že jsem šla za dámami delší dobu po schodech, tedy pod nimi, a kdybych ten snímek udělala z této pozice, asi by nebyl publikovatelný):

České ženy, ač obtěžkány nákupy a velkými taškami, nezapomínají jít s módou. Věk ani postava nejsou překážkou v tom, aby nezkombinovaly oblíbené letní trháky: minisukně pod zadek, žabky, neonky, jakoby náhodou spadlá ramínka… a třeba i všechno dohromady, ať je to „very stajliš“.  A klidně si v tom vyrazí do práce nebo na nákup, no uznejte, k vodě je to přece škoda nosit. :)

české_ženy

A o komentář jsem poprosila i Danu Haklovou, redaktorku rubriky Styl

Nemohu se nepřidat. Bohužel takové „úkazy“ vídám dnes a denně. Zvláště teď po dovolených jedou ženy v setrvačnosti a chtějí ukázat co nejvíce opálené kůže od moře. Jsou to přece „čupr“ kočky, tak ať se každý podívá.

Já myslím, že u nás obecně chybí soudnost. Květované minišaty jsou dost z dálky, takže se těžko posuzují, i když je mi jasné, že jejich majitelka měla co dělat, aby sukni udržela alespoň pod zadnicí. Dáma vpředu s třásňovým tílkem, které bylo módní tak před dvaceti lety, a plátěné minisukni v délce „pod ohniště“ je také lahůdka. V tomhle by dnes nevylezla ani čtrnáctiletá. Nemluvě o nepohodlí, s neustálým stahováním a nandaváním neposlušných kousků oděvu, kterým si takovým oblečením komplikují život.


Snad naše poznámky nebudete brát jako nactiutrhačný výkřik dvou závistivých redaktorek, z nichž jedna, a to moje maličkost, má navíc k ideálu dost daleko. :)
Je známo, že my ženy se vzájemně pozorujeme a hodnotíme víc, než to dělají muži, berte proto prosím tento článek pouze jako malé letní zamyšlení nad tím, že ne všechny trendy musíme nutně následovat.

V rubrice Módní policie čtěte také:

Reklama