woman

Nedávno jsme uveřejnili článek Podzimní únavu vyžeňte pohybem a pořádnou snídaní, v němž jsme vám položili následující tři otázky:

1/ Jak snášíte zimu - má zimní období vliv na vaši náladu?
2/ Potřebujete v zimě více energie? Jak ji doplňujete? Máte pocit, že jíte více, nebo jinak než v létě?
3/ Jak jste na tom s pohybem? Jsou vaše pohybové aktivity v zimních měsících utlumené, nebo naopak?

Za jejich zodpovězení mohly získat pěkný kosmetický balíček. Odpovědí se sešly necelé čtyři stovky, ale odměnit můžeme jen několik z vás. Vítězky i jejich odpovědi vám představíme v následujícím miniseriálu. První díl jsme uveřejnili již včera ZDE.

Dnes si můžete přečíst názory dvou dalších čtenářek.

Ita2004

Zimu snáším špatně, je mi zima už při pohledu z okna, a pokud je zataženo a pošmourno, má to vliv i na moji celkovou náladu a aktivitu.

Nemyslím, že bych jedla víc, spíš jsem více energie spotřebovala vždy na to, abych udržela tělesnou teplotu, většinou jsem i tím ratlíkovským klepáním se dokázala zhubnout. Po upečení mých oblíbených vánočních marokánek však nastává obrat a nekontrolovaně se cpu sladkým, které v podstatě celý rok nepotřebuju.

Při teplotě pod 10 stupňů C odmítám vycházet  z vyhřátého domu, chystám se k zimnímu spánku a závidím vlaštovkám jejich pobyt v teplé Africe. Ale i když napadne sníh, zasvítí sluníčko, jsem použitelná i na celodenní lyžovačku.

Daddyska

Zimu mám ráda, když je mírně pod nulou a je sníh. Opravdu sníh, ne žádná břečka. Kdy se můžu krásně procházet a kochat se krajinou nebo si užívat blbnutí na kopci, ať už s pekáčem nebo na snowboardu. Ale nemám ráda, když zima trvá moc dlouho. Pak už se zas těším na jaro.

V zimě potřebuji energie naopak méně, protože více sedím doma, přesto jím více než v létě a nedokážu to nijak změnit. V období Vánoc se doslova cpu. V létě se hodně pohybuji venku, jezdím na kole, pokud to jde, plavu a tak bebedále, prostě vydám více energie. Navíc v létě nám roste na zahrádce spoustu čerstvého ovoce a zeleniny. Takže v létě trochu shodím a v zimě zase naberu a tak to jde pořád dokola.

V zimě se určitě pohybuji méně. Spíše vždy spěchám z venku domů do teplíčka. Ale snažím se chodit alespoň na procházky, když svítí sluníčko. Občas se projedu na běžkách a zablbnu na snowboardu.

Tip Ženy-in na snídani, která vás po ránu zaručeně nastartuje: Balení sušenek BeBe Dobré ráno, kelímek nízkotučného tvarohu, kousek ovoce a sklenice ovocného džusu.

Reklama