Nechcete se vázat ani zůstat single? Buďte mingle! Možná nevíte, o čem je řeč, a možná už tak dávno žijete, ale vůbec to netušíte...

mingles

Zatímco pojem single už u nás dokonale zdomácněl, pod slovem mingle si ještě mnozí představují ledacos. Minglové přitom k singlům nemají až tak daleko. V čem tedy spočívá zásadní rozdíl těchto dvou životních stylů?
Stejně jako singlové žijí mingles sami, bývají úspěšní v zaměstnání a jsou finančně nezávislí. V partnerském ani sexuálním životě ale na rozdíl od svých nezadaných protějšků nijak nestrádají. Jak napovídá již samotný původ anglického slova mingle, který je zkratkou - married but single (ženatý/vdaná, ale svobodný/á), výjimkou mezi nimi nejsou ani sezdané páry. Jediným tabu je pro ně společná domácnost. Právě tu totiž mingles považují za hlavní příčinu stereotypu, který se po čase do vztahu začíná nevyhnutelně vkrádat.

Souhlas bez nátlaku

Trend zvaný mingle má původ v USA a ve Velké Británii. Kompromisní řešení mezi tradičním soužitím v páru a single způsobem života však brzy odkoukali také Japonci, Australané a Evropané. Tyto páry vědí, že mají s kým trávit volný čas, mají se na koho spolehnout, nejsou nuceni vyhledávat náhodné sexuální známosti a vídat se mohou jen tehdy, když se jim to hodí. Ženy si tak libují v tom, že je partner například nikdy neuvidí při provádění nevábných kosmetických procedur a muži se pro změnu mohou nerušeně dívat na fotbal v trenýrkách, popíjet u toho pivo z plechovky a sypat si brambůrky do pusy rovnou z pytlíku.
Důležité však je, aby s tímto způsobem partnerského soužití souhlasili oba. Pokud na to jeden z páru přistoupí pouze z donucení a s nadějí na budoucí společný domov, může se nakonec dočkat velkého zklamání. Jak hlásají nejvěrnější vyznavači tohoto životního stylu: Mingle se člověk nestává, mingle zkrátka jste! Nejedná se však o páry, které žijí odděleně, protože teprve prochází procesem vzájemného oťukávání nebo udržují vztah na dálku. V případě mingles jde o dlouhodobou či dokonce trvalou volbu. Nicméně i zde platí přísná pravidla! Prvním je naprostá DŮVĚRA mezi partnery a po ní následuje absolutní VĚRNOST. Žárlivci a citlivější povahy by proto na minglování měli okamžitě zapomenout.

Mingle = sobec?

Zapřísáhlí mingles jsou skálopevně přesvědčeni, že každodenního soužití s partnerem v jedné domácnosti nejsou schopni. Psycholožka Zdeňka Sládečková má pro takové chování jasné vysvětlení: „Lidé, kteří dokážou dlouhodobě žít odděleně, bezpochyby vyrůstali v nefunkčních nebo rozvedených rodinách a nejsou schopni plnohodnotného vztahu,“ tvrdí. Páry, které v oddělených domácnostech vychovávají své děti, považuje dokonce za sobecké. „Tito lidé si vůbec neuvědomují, jak takovým způsobem života mohou deformovat dětskou psychiku a vývoj jejich osobnosti,“ varuje psycholožka. Ani demografové nejsou mingles příliš nakloněni a viní je z celosvětového poklesu porodnosti. Čím déle totiž lidé žijí odděleně, tím méně se stávají přizpůsobiví a jsou ochotni měnit vlastní pohodlí za manželství, zakládání rodiny a starosti spojené s výchovou potomků.

Považujete mingles za blázny? Nebo by vám partnerství v tomto stylu vyhovovalo?

Reklama