Tak to jsou slova, která řekla psycholožka naší čtenářce s nickem mineralka. Více se už dozvíte v dalším tematickém příspěvku. A že je hodně zajímavý.

Možná jsem divná, ale svého času jsem si strašně moc přála, aby se objevila nějaká krasavice a mého manžela mi přebrala.

Vdávala jsem se ve 22 letech a že to nebyl právě nejlepší nápad mi došlo poměrně záhy. Nechala jsem se ke svatbě „ukecat“, nemilovala jsem ho, ale byl to hodný kluk a já tak nějak věřila, že kde je vůle, najde se i cesta... Šli jsme spolu po té cestě 12 let. Tedy spíš klopítali... a ani ne tak „my“ jako „já“. Dnes nechápu kde a z čeho jsem dokázala brát sílu snažit se udržet manželství.

On neměl žádný problém a já pod nimi padala do slova „na ústa“, mluvit jsem o nich nemohla, všechno obracel v žert a vtip. Na venek jsme fungovali, ale doma bylo dusné ticho. Ne, nehádali jsme se - kdykoliv se k nějaké rozepři schylovalo, odešel z místnosti. Neuměli jsme spolu mluvit a myslím, že to nás nakonec „dostalo“.

Po pěti letech jsem se ocitla u psycholožky - unavená, „vyšťavená“. Po třetím sezení mi řekla „Odejděte od něj, vysává z Vás všechnu energii, jste mladá, najdete si někoho, kdo Vás udělá šťastnou“. Neodešla jsem. Zabejčila jsem se odhodlaná dokázat sobě i celému světu nemožné. Vydrželo mi to zhruba dalších pět let. A pak že na pětiletky fungovalo jen socialistické plánování.

Když jsem přišla o všechny sny, začala jsem spřádat plány, jak to manželství ukončit - jenže já husa blbá víc než na sebe pořád koukala na něj, abych mu náhodou nekřivdila. Málem jsem podala inzerát „provdám svého muže“; když jsem loudila u kamarádek, jestli neznají nějakou, která by mého manžela svedla a ode mě odvedla, každá jen protočila oči v sloup, že se nikomu nechtějí mstít, protože někoho, jako je můj manžel, by nepřály ani největšímu nepříteli.

Chtěla jsem od něj odejít, ale nechtěla jsem mu ublížit. Najít mu nějakou jinou mi přišlo jako nejlepší nápad - bude se o něj starat, on se zamiluje a nechá mě odejít. Jak naivní jsem byla!!! Asi nemá cenu psát, že jsem žádnou „chudinku“ neulovila :-))

Nakonec jsem od něj po dalších dvou letech stejně odešla. Výčitky mě trápily hrozně moc, nebyl to snadný odchod, ale vím, že jsem udělala správně. Jen jsem to měla udělat už mnohem dřív.

mineralka

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

To teda měla, ale důležité je, že jste to vůbec udělala, že jste nakonec našla odhodlání. Moc děkuji za tento příspěvek a přeji hodně štěstí při volbě dalšího partnera :)

Saša

Téma dnešního dne 2. září 2011 zní: Přebírání partnerů

  • Svinstvo je přebrat manžela nebo přítele své sestře či kamarádce
  • Svinstvo je odloudit od rodiny tátu od dětí
  • Svinstvo je pohrávat si ženatým mužem jako kočka s myší

Ale život není jen procházka růžovým sadem s pevně stanovenými pravidly. Život je věčný boj mezi muži i ženami (a ženami a ženami :)).

  • Dokázala byste jít za svou láskou přes mrtvoly?
  • Znáte případ, kdy dívka přebrala chlapce své sestře nebo kamarádce?
  • A nebo ještě dál, už manžela?
  • Jaký je váš pohled na tyto ženy?
  • Zastáváte názor, že na to musí být vždycky dva?
  • Udělala jste něco takového Vy sama? (třeba studentské lásky)

Nebudu vás více trápit otázkami, nechám prostor vašim příběhům, ať už vlastním, nebo těm z odposlechu.  

Vzpomínejte, nadávejte, nebo obhajujte. Na vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás opět obdrží malý dárek: knihu od londýnského autora Davida Whitehouse s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Postel a pleťové čistící mléko od kosmetiky Ryor – abyste měly krásnou pleť za každých okolností. :)

darecekk

 

Reklama