Domácnost

Mince místo razítka


Vzpomněla jsem si na jednu razítkovou anabázi mé kamarádky, která si za totality vzala Bulhara. Všechna razítka měli, ale potvrzení čehosi se ne a ne dopídit.

Týkalo se to asi uložení urny jeho prarodičů, a tak místo razítka použili polorozmazaný otisk mince, hlavně, že byl trochu zřetelný státní znak. Prošlo to, a tak mohli odcestovat.

Se vzorovým podpisem jsem měla potíž já, když jsem zakládala účet pro školu. Jako většina kantorů, mám pořád písmo jako dítě z 1. třídy, a to se nelíbilo úřednici, že by to mohl někdo napodobit.

Tak jsme se dohodli na malém ocásku u  -ová, já si to obkreslila, dala do peněženky  - a po krátkém čase ji ztratila... Účty proto pak podepisovala moje zástupkyně, do doby mého odchodu do důchodu. Při konkurzu na moje místo jsem ale zjistila, že i paní nová ředitelka má podpis „jako dítě z 1. třídy". Snad se nebude historka opakovat...

Samík97Mince místo razítka? :-)) No tak to gratulujeme! Na mém písmu by hned tak někdo nepoznal, že jsem původně úča. O to hůř se mi napodobovaly tvary z písanky před tabulí...

   
10.08.2007 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme