Dnešní polední pauzu vyplňujeme debatou o nestárnoucí zpěvačce Marii Rottrové, kterou máme v redakci rádi opravdu všichni a určitě si nenecháme ujít některý z jejich mimořádných vánočních koncertů. A co vy?

Na středeční tiskové konferenci uspořádané u příležitosti MIMOŘÁDNÝCH VÁNOČNÍCH KONCERTŮ MARIE ROTTROVÉ, zpěvačka uvedla, důvody opětovného veřejného vystupování.
„V roce 2011 při příležitosti mých narozeninových koncertů jsem oznámila konec koncertní činnosti, ale zároveň jsem se nebránila občas hostovat na koncertech mých kolegů nebo  na některé z charitativních akcí. Právě hostováním u mých kolegů, jsem si posteskla po vlastních koncertech. Ve stejný čas přišla i nabídka ke spolupráci s Nadací AGROFERT HOLDING, díky čemuž vzniklo krásných šesti MIMOŘÁDNÝCH VÁNOČNÍCH KONCERTŮ.“  

marierotttt

Fanoušci se tak po dvou letech opět mohou těšit na veřejné vystoupení jedné z největších hvězd české scény populární hudby, Marii Rottrovou.
Vánočních koncertů bude šest a jsou ve spolupráci s Nadací Agrofert. Prodej vstupenek v síti TICKETPRO začal v týdnu od 14.10.2013

MIMOŘÁDNÉ VÁNOČNÍ KONCERTY MARIE ROTTROVÉ v doprovodu Septet Plus, dětského sboru Coro Picollo a speciálních hostů se budou konat:

  2.12.     Praha                Lucerna                      20:00

  3.12.     Brno                 BVV pavilon P           19:00

  5.12.     Ostrava            ČEZ Arena                 19:00

11.12.     Bratislava        Hant Arena                19:00

16.12.     Olomouc          Hala UP                      19:00

17.12.     Č.Budějovice   Hala Stromovka     19:00

Prodej vstupenek v síti TICKETPRO začíná v týdnu od 14.10.2013.

Projektu Nadace AGROFERT HOLDING na podporu starších, zdravotně a sociálně slabých spoluobčanů žijících v domovech pro seniory se bude Marie Rottrová věnovat i v příštím roce.

Za účelem spolupráce s Nadací AGROFERT HOLDING je veřejně upozornit na důležitou tématiku starších, zdravotně a sociálně slabých spoluobčanů žijících v domovech pro seniory, věnovat jim část výtěžku z koncertů a zároveň podpořit Nadaci AGROFERT HOLDING v tomto projektu. „Paní Marie Rottrová, ač to nikdy nikde veřejně neprezentovala, je velmi charitativní člověk. Často podporuje různé projekty, proto nás velmi potěšilo, že se s naší Nadací AGROFET HOLDING, ráda propojí. Naše spolupráce tak bude započata právě MIMOŘÁDNÝMI VÁNOČNÍMI KONCERTY, a bude pokračovat i v roce 2014,“ uvedla ředitelka Nadace AGROFERT HOLDING, Ing. Zuzana Tornikidis, MBC.

reditelka

MARIE ROTTROVÁ

(13. 11. 1941, Ostrava)

marierott

  • Marie Rottrová, která se narodila v Ostravě do hudební rodiny, byla hudebními kritiky vždy oceňována jako zpěvačka s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, dokonalým frázováním
  • a citem pro repertoár. Poprvé na sebe upozornila v ostravské hudební soutěži „Hledáme nové talenty“. Svou hudební kariéru začínala v šedesátých letech
  • v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci), se kterou vydala v roce 1970 první desku. Po úspěchu tohoto alba začala spolupracovat se všemi velkými orchestry a renomovanými autory.
  • Za svou kariéru získala mnoho ocenění
  • a vstoupila do Síně slávy Akademie české populární hudby. Marie Rottrová, které se přezdívá Lady soul a právem patří po mnoho let mezi naše nejhranější interprety, vydala celkem 42 alb. V roce 2011 měla své poslední koncertní turné. Při té příležitosti vydala výběr s názvem Zlatá kolekce 1968/2010 a na třech CD najdete skladby od ostravských začátků populární interpretky až po současnost.
  • V letošním listopadu jí vychází album s názvem Čas motýlů, výběr písní s texty Jarka Nohavici (Supraphon).
  • Více informací naleznete na www.marierottrova.cz

plakatmarier

Reklama