Bulvár

Miminka na každém kroku

Česká republika se letos již potřetí připojila ke Světovému týdnu respektu k porodu. Akce vznikla ve Francii a  prosazuje mimo jiné také otázku dodržování lidských práv.

 

Celý týden bude probíhat velké množství doprovodných programů a akcí na různých místech - v nemocnicích, kinech i školách. Letošní novinkou je expozice, která nabízí pohled na šetrné prostředky použitelné v těhotenství, během porodu i v péči o dítě.

 

Letos je prosazována hlavně důležitost nepřetržitého kontaktu matky a dítěte po porodu a škodlivost jejich vzájemného oddělování. Pokud chcete mít jistotu, že budete rodit tak, jak je to nejpřirozenější, a že poporodní péče odpovídá nejnovějším trendům, hledejte osvědčení Baby-friendly Hospital, které by mělo být garancí, že nemocnice perfektně splňuje všechny podmínky a také podporuje kojení.

 

Proč zůstat s miminkem?

:: napomáhá vytvoření vzájemné pevné vazby
:: ideální začátek úspěšného, dlouhodobého kojení
:: bezproblémové odloučení placenty u matky
:: předchází krvácení matky, přispívá k zavinutí dělohy
:: matčin hrudník je ideálním výhřevným místem pro dítě (lepší než inkubátor)
:: reguluje dýchání a srdeční rytmus dítěte
:: přispívá k dobré pohodě matky i dítěte
:: přispívá k zotavení matky i dítěte po porodu
:: přispívá k sebevědomí a pocitu kompetence u matky

 

Některé maminky si přesto vybírají raději možnost po porodu odpočívat a miminko svěřit do péče nemocničních sester. Co byste zvolila vy?
Podrobnější informace včetně programu týdnu respektu k porodu se dozvíte TADY.

   
14.05.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] RenataP [*]

  charouzka: to zas ano, zázemí je skvělé, skvělý je i ten pocit relativního bezpečí pro oba, když se něco zvrtne, jen trochu empatie by to chtělo - někdy....

  Spoluydlící nemusím, poprvé jsem měla nafrněnou manželku velkého podnikatele s uječeným děckem a ukrajinku trpící samomluvou a když se mě zkňouraným hlasem už postý zeptala, jestli MOJE dítě taky nemá nehty jako to její, už mě to vytáčelo Na nadstandartu jsem se alespoň jednu noc vyspala buzena jen vlastním miminem a vlastní potřebou jít na wc!!!

  superkarma: 0 15.05.2008, 06:26:31
 2. avatar
  [7] charouzka [*]

  RenataP: ono to cizí miminko není taková hrůza, ani ta spolubydlící. Já si našla v porodnici super kamarádku. Takže já nadstandart neeeee, jen nadstandart na porodním joo. Nevím proč se někomu nelíbí v porodnici, já jsem byla ráda, že tam jsem. U obou dětí, mě se tam líbilo. A protože u obou dětí byly nějaké potíže, jsem za to ráda dvojnásob.

  superkarma: 0 14.05.2008, 22:29:44
 3. avatar
  [5] RenataP [*]

  i když možná budu ráda, když nás ta sestra s PMS neodmítne, že mají plno - jak vidim....

  superkarma: 0 14.05.2008, 14:47:37
 4. avatar
  [4] RenataP [*]

  jo jo, k téhle akci jsem četla cosi o zajímavém filmu Orgastický porod, něco překrásnýho, přirozenýho. Nejsem žádná hipies, ale pokud to je něco o tom, že má u toho ženská mít KLID a ne stresy ze sester, vyšetření, napíchnutí na monitor apod...tak bych se na to ráda podívala. Na druhou stranu radši ne, jelikož budu vážně ráda, když vzhledem k množství stejných břichů na ulici v našem městě, když porod bude rychlý a aspoň nebudu nasr...že to nebylo Orgastické ale spíše Hektické A jelikož jsme i minule strávili I. dobu porodní v šatně, tak nepředpokládám, že to nyní bude jinak.
  Ale nadstandart chcíííí, cizí a ukňouraný ukecaný spolubydlící nemusím...

  superkarma: 0 14.05.2008, 14:46:45
 5. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Moc se o miminkách nakecá. Porod je miliony let vyzkoušená záležitost a jen posledních pár let se mi zdá, že někteří objevili Ameriku. Stejně vždycky záleží na lidech. Když bude špitál bejby frendly a doktor bude zrovna po vopici, tak bude ten porod taková ňamka, že to vaše bejby bude dlouho jedináčkem. Stejně jako když si dovolíte obtěžovat vnoci sestru s PMS...

  superkarma: 0 14.05.2008, 14:39:04
 6. avatar
  [1] závislá na čokoládě [*]

  Teorie je to pěkná, ale já spíš budu mít problém najít volné místo v porodnici. Všude je přeplněno a o nadstandartu si mohu nechat jenom zdát

  superkarma: 0 14.05.2008, 14:06:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme