Recepty z mimibazaru nemají moc dobrou pověst. Ale znáte to. Nic není černé nebo bílé. Na tomto inzertním serveru pro rodiny najdete receptů stovky. Některé jsou horší, některé lepší. A z těch nejlepší vznikla nádherná kuchařka.

Mimibazar na talíři

Miluji kuchařky. Miluji nové knihy. Jak voní, jak jsou plné listů, kterých se ještě nedotkla žádná jiná ruka kromě té mojí. Na Mimibazar na talíři jsem se moc těšila. Je to totiž kuchařka, která vyšla z lásky. Z lásky nejen k jídlu, ale také k projektu, kterému jeho zakladatelé věří. Knížka, která je připravená zbořit představu o nabídce receptů na stránkách především pro maminky.

Hned na první pohled mi kuchařka byla sympatická. Kabátek, do kterého je každá kniha oblečena, vám poví hodně o jejím obsahu. A už od pohledu na obálku jsem měla pocit, že přede mnou leží babiččin sešit s recepty. Knížka laskavá, hřejivá a plná rodinné pohody.

Další listování knihou můj dojem potvrdilo. Grafická úprava doslova přetéká pohodou. Názvy receptů napsané zdobeným písmem, v rámečcích je vás doslova vtáhnou do útulné kuchyně. Matná úprava stránek na krásné papíru je třešničkou na dortu.

Co je na každé kuchařce nejdůležitější? Samozřejmě obsah. Kdo rád kritizuje, co ještě nevyzkoušel, tak se bohužel knedlíků obalovaných v trojobalu ani sladkých taštiček s gumovými medvídky nedočká. Na tvorbu kuchařky totiž dohlíželi nejen majitelé Mimibazaru, kteří mají rádi dobré jídlo, ale také velice zkušený šéfkuchař Roman Hadrbolec.

Mimibazar na talíři

Ten všechny vybrané recepty od čtenářek webu upravil, pokud to šlo tak ještě vylepšil, upekl, uvařil a krásně naservíroval. Přidal i několik svých oblíbených receptů.

Kniha má 224 stran a obsahuje 64 receptů ve 13 kapitolách. Kromě receptů v ní najdet pár slov a rad o mase, bylinkách a zajímavé podrobné návody.

První recept, který jsem vyzkoušela, byl sladký, voňavý a podzimní. Jablková bábovka s kakaem. Pekla jsem ji v malých keramických formách a zmizely všechny.

Překvapení na závěr (nebo možná hned při prvním otevření kuchařky)? Krásné CD zpěvačky Jany Loty, na kterém najdete 9 písniček, které jsou určeny právě a jen pro tento projekt. Při jejím krásném zpěvu se vaří samo!

Čtenářky, které se zapojily do naší soutěže s kuchyňským robotem Avance Collection od Philips, můžou tuto kuchařku vyhrát! Podrobnosti najdete ZDE.

Mimibazar na talíři

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama