Vzpomínám si, a jistě nebudu sama, jak pro mě bylo zdrcující zjištění, že Ježíšek na Vánoce dárky nenosí.

V celku dlouho jsem v blažené nevědomosti prožívala úchvatnou extázi ve chvíli, kdy jsem za oknem ve sněhu uviděla ráno stopy od andělíčků, kteří si ze šňůry přiletěli vzít můj dopis Ježíškovi. 

Pro jistotu jsem v noci nechávala otevřené okno, abych je třeba nepřehlédla. V pokojíku jsem pak ráno měla nula stupňů, na nose jinovatku a možná i omrzliny.

Samotný dopis s vánočním přáním byl pak neobsáhlejším slohovým cvičením, jakého jsem byla za celý rok schopna.

Dokonce jsem se mu všelijak snažila vlichotit a opatřit si tak přízeň.


„Chápu, nejdražší Ježíšku, jak moc jsi teď zaměstnaný, a jak je to pro Tebe všechno těžké. Takže kdyby ses laskavě nezlobil, byla bych Ti hrozně vděčná, kdybys byl ta strašně hodný a donesl mi psa, koně, boby, brusle, ale ne ty, co se přidělávaj na boty, protože jsou na nic. Nejezděj, kloktaj mi v nich nohy a pajdám. Promiň, že ti to říkám, ale zřejmě to nevíš .
Mockrát ti děkuji. Jsi strašně hodný. Tvoje Míša Kudláčková.“

Zpětným pohledem jsem do svých dvanácti let působila každoročně jako rodinný kašpárek, neb mé výtvory kolovaly po všech příbuzných. Hadi!

Přesto na tu dobu vzpomínám ráda.

To některé současné děti, jsou mnohem praktičtější a řekla bych i šťouravější. Tento malý šestiletý brouček například míní použít Ježíška tak trochu jako nástroj pomsty lakotnému bratru.

To má za to!

k

Budoucí policista?

Milý Ježíšku,
co děláš těch zbylých 364 dní vánoc? Vyrábíš dárky?
Tvůj kamarád Tomáš.

Není nad konkrétní popis!

m

No, nedejte jí to!

je

 

Psali jste Ježíšovi? Jak douho jste věšeli za okno psaníčka, než vás posavili před trvdou realitu? Píší vaše děti? Celý dnešní den můžete psát Ježíškovi a posílat dopisy, které psaly vaše děti. Téma pro dnešní den je totiž „Milý Ježíšku“ - na adrese redakce@zena-in.cz netrpělivě čekám na vaše příspěvky.

Reklama