Bulvár

Milý Ježíšku, vím, že toho máš moc...

Vzpomínám si, a jistě nebudu sama, jak pro mě bylo zdrcující zjištění, že Ježíšek na Vánoce dárky nenosí.

V celku dlouho jsem v blažené nevědomosti prožívala úchvatnou extázi ve chvíli, kdy jsem za oknem ve sněhu uviděla ráno stopy od andělíčků, kteří si ze šňůry přiletěli vzít můj dopis Ježíškovi. 

Pro jistotu jsem v noci nechávala otevřené okno, abych je třeba nepřehlédla. V pokojíku jsem pak ráno měla nula stupňů, na nose jinovatku a možná i omrzliny.

Samotný dopis s vánočním přáním byl pak neobsáhlejším slohovým cvičením, jakého jsem byla za celý rok schopna.

Dokonce jsem se mu všelijak snažila vlichotit a opatřit si tak přízeň.


„Chápu, nejdražší Ježíšku, jak moc jsi teď zaměstnaný, a jak je to pro Tebe všechno těžké. Takže kdyby ses laskavě nezlobil, byla bych Ti hrozně vděčná, kdybys byl ta strašně hodný a donesl mi psa, koně, boby, brusle, ale ne ty, co se přidělávaj na boty, protože jsou na nic. Nejezděj, kloktaj mi v nich nohy a pajdám. Promiň, že ti to říkám, ale zřejmě to nevíš .
Mockrát ti děkuji. Jsi strašně hodný. Tvoje Míša Kudláčková.“

Zpětným pohledem jsem do svých dvanácti let působila každoročně jako rodinný kašpárek, neb mé výtvory kolovaly po všech příbuzných. Hadi!

Přesto na tu dobu vzpomínám ráda.

To některé současné děti, jsou mnohem praktičtější a řekla bych i šťouravější. Tento malý šestiletý brouček například míní použít Ježíška tak trochu jako nástroj pomsty lakotnému bratru.

To má za to!

k

Budoucí policista?

Milý Ježíšku,
co děláš těch zbylých 364 dní vánoc? Vyrábíš dárky?
Tvůj kamarád Tomáš.

Není nad konkrétní popis!

m

No, nedejte jí to!

je

 

Psali jste Ježíšovi? Jak douho jste věšeli za okno psaníčka, než vás posavili před trvdou realitu? Píší vaše děti? Celý dnešní den můžete psát Ježíškovi a posílat dopisy, které psaly vaše děti. Téma pro dnešní den je totiž „Milý Ježíšku“ - na adrese redakce@zena-in.cz netrpělivě čekám na vaše příspěvky.

   
18.12.2009 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [8] soleco [*]

  Těším se na to až bude svůj první dopis Ježíškovi psát vnučka a vůbec až na něj začne věřit.Rozhodně ji v té víře budu utvrzovat co nejdéle,má to svoje kouzlo...O letošních Vánocích jí bude teprve 9 měsíců,tak bude zatím jen koukat na světýlka a různá blejskátka,ale i ty jejich užaslé oči stojí za to vidět!!

  superkarma: 0 20.12.2009, 13:18:33
 2. [7] Králíček4 [*]

  Na něco věřit se musí.Sml54

  superkarma: 0 18.12.2009, 19:14:28
 3. avatar
  [6] wich [*]

  Možná je to dětinské, ale my jsme s přítelem letos o Mikuláši taky psali Ježíškovi Sml30 Dopis jsme dali na okenní parapet. Já mám jeho, on má můj, u psaní jsme se pobavili a hned se přání plní lépe.

  superkarma: 0 18.12.2009, 15:19:25
 4. avatar
  [5] Introvertka [*]

  Tak jsem poslala první příspěvek do redakceSml16.

  superkarma: 0 18.12.2009, 15:16:20
 5. avatar
  [4] cicinka [*]

  Je to krásná tradice psát a věřit na Ježíška. Pamatuju si na jeden dopis Ježíškovi co jsem napsala. Krásně jsem tam vymalovala vše co bych ráda. Bylo to podle hraček z MŠ. Chtěla jsem knihu Krása nesmírná, tam se mi moc líbily obrázky a vůbec jak byla udělaná. A potom takovou stavebnici, to se do plastových podložek zapichovali různě velké tvary-malé obdélníčky,obloučky, čtverečky. Tyto dva dárky mi utkvěly v paměti, jelikož jsem je fakt dostala. A měla jsem šílenou radost. Už ani nevím kam jsem ten dopis tehdy dala.

  Dnes píšou ježíškovi moji synové. dneska už asi nevěří, je jim 10,5 a 13,5 roku. Ovšem ten starší si letos hrozně moc přál Postavu Vetřelce. Těch dopisů během podzimu napsal asi šest. Ani je nemohu poslat k nahlédnutí, neboť jsou to několikastránková slohová cvičení. Zamontoval do toho i vznik jeho kamarádství, neduhy jeho kamaráda a kdeco jiného. Ukazovala jsem to jen paní psycholožce a ta byla nadšená jak krásné ty dopisy jsou.

  Synové rostou a dopisů asi ubude. Je to škoda, byly to krásné časy.

  superkarma: 0 18.12.2009, 09:54:58
 6. [3] magdulali [*]

  He, moc hezké dopisy, když byla dcerka malá, taky si kreslila obrázky co by od Ježíška chtěla, mám je schované.

  superkarma: 0 18.12.2009, 09:38:54
 7. avatar
  [2] jachudka [*]

  Mám dojem , že mi bylo 9 let ale pamatuji si , že jsem to strašně obrečela.Vůbec jsem nechápala jak mi mohli rodiče lhát.Ve vzteku jsem to řekla i mladšímu bráchovi a byla jsem tak seřezaná , že na to nikdy nezapomenu.Ted čekám až přijdou kluci jak to je.Starší syn je mu 11 let stále věří a vždy když ráno najde za oknem dopis , který si  Ježíšek ještě neodnesl je zklamaný a s manželem se na sebe usmíváme.Je krásné , že ještě věří.

  superkarma: 0 18.12.2009, 09:15:44
 8. [1] ILONESA [*]

  Moc krásná přáníčka, není nad dětskou upřímnost. Já už si ani nevzpomínám kdy jsem přestala na Ježíška věřit. A přestala jsem vlastně vůbec ? Sml23

  superkarma: 0 18.12.2009, 08:35:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme