Dnes nám začal druhý týden našeho pracovního kalendáře, nebojte se a v klidu rozklikněte. Při pondělku se tradičně nepřepracujeme. Už se určitě těšíte, co jsme si pro vás nachystali.

ježíšekOkna máme nablýskaná a můžeme si oddechnout, že nejhrůznější část úklidu je za námi. Co je před námi, to někteří z nás raději ani nechtějí vědět. Jedno je však jisté. Před námi je celý pracovní týden. Práce se na nás valí ze všech světových stran. Má teta vždy při pondělku říká: „Milá zimo, vezmi pondělek za ruku a jděte do prčic.“ Jak výstižné. Proto pucování a leštění do vysokého lesku, až se sami vidíte, necháme na jindy. Nový týden rozjedeme pozvolna.

Dnes zapojíme naše toužebné já a budeme psát dopis Ježíškovi. K chlapům musíme být upřímné. Nejlepší bude, když jim odkazy na naše dárky pošleme mailem. Na oplátku za naši upřímnost budeme od nich požadovat totéž (nikoliv očekávat, jinak bychom se nedočkaly). Sdělením jejich přání nám zjednoduší práci a nebudeme si muset lámat hlavu s tím, co by naše drahá polovička chtěla. Pokud bude trvat na tom, že je jim to jedno, nebo že nevědí, vytáhneme donucovací prostředky (prázdná lednice a prázdná postel, stálé migrény kvůli usilovnému přemýšlení, střídané žaludeční nevolností z neurotických příčin a bezodkladným hledáním tipů na dárky daleko po půlnoci).

S dětmi snad bude lepší pořízení. Zejména s těmi, co na Ježíška věří. Nechte je, ať se u dopisu vyřádí, ať použijí malby, písmo či čáranice, je to jedno. Hlavně že se zabaví a vy si můžete po dlouhé době vychutnat teplou kávu nebo čaj. Kvůli věrohodnosti je nechte umístit dopis za okno, můžete ratolesti jistit tím, že je budete přidržovat za nohy :). Až budou dítka spát, dopis odeberte a schovejte na místo mimo dosah všetečných ručiček.
Není marné dopis vložit do obálky, aby se vám nestala nehoda jako mé známé. Její tříletý syn dal na balkon dopis nezabalený. Druhý den šel zkontrolovat, zda si Ježíšek psaní vyzvedl. Byl velice zklamaný, že Ježíšek zapomněl. Něco se mu ale na dopise nezdálo. Běžel za svým 14letým bratrem, zda je znak podpis Ježíška. Na dopise bylo ptačí hovínko, a tak staršího bratra nenapadlo nic lepšího než říct: „To ti odepsal Ježíšek. No jo, je to znak. Je to hovínko. A víš, co to znamená? Ježíšek přiletí na peruti a řekne ti nas... ti.“ Ten menší se bál až do Štědrého večera, zda nějaký Ježíšek vůbec dorazí. Prý byl až do nadílky nezvykle hodný.

Myslím, že na pondělek úkol bohatě stačí. Jako bonusové úkoly vám přidávám: Vezměte si k ruce poznámkový blok a tužku. Díky nahlížením do minulosti ženy-in máte jedinečnou možnost načerpat inspiraci na vánoční výzdobu nejen po celý tento týden, ale i po týdny další. Poznamenejte si, co vše budete pro tvoření potřebovat. Udržte si dobrou náladu, co nejdéle to půjde.

Snad vám náladu zvedne pár vtipů k tématu

Pepíček píše dopis Ježíškovi: „Celý měsíc budu hodný, když mi přineseš počítač.“
Sotva dopis dopíše, pomyslí si, že celý měsíc to nevydrží, roztrhá dopis a napíše nový: „Týden budu hodný, když mi přineseš počítač.“
Znovu zapřemýšlí: „Týden to asi nevydržím.“
Roztrhá dopis a napíše nový: „Jeden den budu hodný, když mi přineseš počítač.“ Znovu zapřemýšlí a uvědomí si, že nevydrží být hodný ani jeden jediný den.
Podívá se na stěnu, uvidí obraz Panny Marie, vezme ho, sundá a zavře do skříně. Píše nový dopis: „Ježíšku, zajal sem tvoji matku. Výkupné je počítač.“

...

Jenda píše Ježíškovi: Milý Ježíšku, mám malé kapesné, a proto mi přines pod stromeček bubínek, trumpetku a pistoli na vodu. Dědeček mi dá peníze, abych nebubnoval, starší sestra, abych netroubil, a náš Mourek, abych ho nepoléval vodou.

...

Paní na poště dostanou dopis adresovaný Ježíškovi a v něm čtou: „Milý Ježíšku, moc bych si přál 500 Kč, ale bohužel je nemůžu nikde sehnat. Pošleš mi je prosím? Tvůj Pepíček.“ Paním je mu líto, a tak se rozhodují, co mu hezkého koupí. Přijde správce a ptá se, proč nepracují. Ony mu všechno řeknou a správce jim poradí, ať mu raději ty peníze pošlou. Paní se tedy složí, ale dohromady dají pouze 300 Kč, přesto mu je pošlou.
Asi za týden dostanou další dopis: „Milý Ježíšku, moc děkuji za peníze, ale ty svině z pošty mi ukradly 200 Kč.“

Vámi očekávané okénko do minulosti je tu a s ním přijde smích:

Někteří lidé si libují v tom, že z druhého mohou udělat hlupáka. S nadhledem a vlivem času se tomu jednou zasmějeme.

Udělejte radost ručně vyrobeným dárkem.

Jaká je největší výhra? Přeci život sám...

Také to znáte? Nikomu to neříkej a druhý den si na vás ukazuje celá pavlač?

Jsem ráda, že nejsem sama žena, které není radno dát techniku do ruky :).

Už si připravujete recepty na cukroví? Nechte se nalákat na pěnové rohlíčky.

Takové jedno malé ukliknutí dokáže nadělat paseku.

Pro tvořivé ženušky máme typ na netradiční adventní kalendář.

Reklama