Takhle švejkovsky začala svůj příspěvek čtenářka Miluška z Tábora. S pozdními příchody zápasí celý dosavadní život. Zatím bohužel prohrává.

„Poslušně hlásím pozdní příchod.“ Tak to bývaly moje rádoby vtipné slova, které jsem používala po  vzoru spolužáka z gymplu, do kterého jsem byla zamilovaná. Ale zatímco jemu jeho pozdní příchody procházely, protože tatínek byl zástupcem starosty, já jsem za ně dostala ředitelskou důtku.

Pozdní příchody se se mnou táhnou celý dosavadní život. Ráda bych byla dochvilná a přesná, ale nejde to, vždycky se vymlouvám na akademickou čtvrthodinku, kterou někdynatáhnu i na půlhodinku nebo hodinku. Naštěstí mám volné zaměstnání, takže si to můžu dovolit jinde už by mě asi vyhodili. Mockrát si řeknu, že třeba vstanu dřív, to jo, já vstanu, ale zase si řeknu, to mám ještě tolik  volného času, to toho ještě stihnu a najednou šup, hodina pryč.

Moji známí už si na mé  pozdní příchody zvykly, takže když má být nějaká důležitá slezina, řeknou mi zpravidla čas o hodinu dřív, takže když se máme sejít v šest, oni mi zavolají, že už v pět, protože ví, že jedině tak možná přijdu včas. Snad se to někdy spraví, máma mi říká, že jednou zaspím i vlastní svatbu, no ale jelikož se žádný správný ženich ještě nenašel, tak můžu spát dál.

Hezký den a trochu závisti všem dochvilným posílá Miluška z Tábora

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Miluško, možná se ten správný ženich nenašel právě proto, že všude chodíte pozdě. A co ten nedochvilný spolužák z gymplu? Ten už je zadaný?

Pěkný den a děkuji za příspěvek

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

Houbařská hádanka: U          11

Reklama