Že nemáte proporce hodné vystavení očím okolí, že neumíte chodit jako ladná laň stejně jako modelky po mole? Nevadí! Vezměte si příklad z věčně vysmáté Lindy Finkové, ta pronesla, že módní přehlídky nechodí jako modelka, ale jako jelito.

Že jsou každá úplně jiná? Nevadí! I tak se z nich staly po delší době opět modelky a s radostí předváděly na přehlídkovém mole nejnovější autorskou kolekci módní návrhářky Martiny Nevařilové a její značky NAVARILA. Řeč je o Milušce Bittnerové, Lindě Finkové, Kláře Melíškové a Šárce Ullrichové, které předvedly návrhářky nejnovější počin s názvem “Patch me“. Ty se včera ukázaly v rolích modelek a předvedly takovou show, na kterou všichni zúčastnění asi jen tak nezapomenou. Sama za sebe musím říct, že jsem po celou dobu měla úsměv od ucha k uchu a skvěle jsem se bavila. Hlavně musím smeknout klobouk před dámami, jak se své role „modelek“ zhostily a pojaly je velmi originálně a vtipně.

Módní značka NAVARILA slaví letos 20. výročí od svého vzniku, a proto se Martina Nevařilová rozhodla opustit pro tentokrát od velké módní události a kolekci “Patch me“ předvedla ve svém butiku. Celá akce proběhla v přátelské domácí atmosféře při skleničce dobrého vína. „Vybrala jsem si tyto krásné ženy jako modelky proto, že chci ukázat, že si uvědomuji, že každá žena je jiná, a přizpůsobuji tomu i svou kolekci. Navrhuji střihy svých úpletů tak, aby je mohly nosit jak ženy mladé, vyzrálé, hubené, malé či vysoké, ale aby perfektně sedly i ženám s plnějším hrudníkem,“ vysvětlila svůj záměr Martina Nevařilová o svých neobvyklých VIP modelkách.

sd

Jednou z hvězd módní přehlídky byla dvojnásobná držitelka Českého lva, herečka Klára Melíšková: „Již několikrát jsem šla jako modelka módní přehlídku, ale je to více než 20 let. Sama jsem byla překvapená, jak jsem do předvádění opět rychle vklouzla. Je to, jako když se naučíte řídit auto. To také nikdy nezapomenete. Přehlídku jsem si řádně užila a ohromně mě to bavilo. Bude-li další příležitost, určitě se budu těšit třeba i na hodně dlouhé molo,“ vyprávěla stále vysmátá Klára.

sad

„Módní trendy moc nesleduji, a jak vidno, vůbec se jich nedržím. Oblečení, které nosím, musí být pohodlné a veselé. Nerada nakupuji, protože to svlékání a oblékání mě ničí. A jakmile mě ještě začnou v obchodě prudit, že nesmím mít víc jak tři kousky v kabince, odcházím. Přece se nebudu pořád oblékat a svlékat. To se mi ale u Martiny nestane. Pečují tu o mě a je vidět, že jí a jejímu týmu na mě opravdu záleží, a to nejen při přehlídce, ale kdykoliv přijdu,“ vysvětlila Linda Finková.

sda
Linda si svou roli modelky opravdu užívala

„Mám ráda elegantní módu, která podtrhuje ženskost, něhu, a ráda ji kombinuji s kontrasty. Třeba šatičky a k nim křivák. Jin a jang. Móda Martiny mi je navíc hodně blízká, protože se soustředí především na úpletovou módu. Já sama od dětství pletu a háčkuju a její návrhy jsou pro mě motivující. Mám několik jejích kousků, díky kterým se už těším, až přijde zima,“ prozradila Šárka Ullrichová a přiznala, že to, jak se obléká, je odrazem jejího duševního rozpoložení.

sad
Šárce sluší i čepice

d
Miluška byla herečkou i na mole

„Svůj první kousek od Martiny, dlouhou sukni, mám již několik let a stále ji ráda nosím. Ale oblečení nakupuji kupodivu nerada. Hlavně zkoušení v kabinkách je horor. Kdo vymyslel malé kabinky a odporná zrcadla nasvícená zářivkami? Zavřít by ho měli!“ rozhořčila se Miluška Bittnerová, která prý nikdy neobměňuje šatník, ale neustále jej doplňuje. „Proč nejsou skříně nafukovací?“ poslala vzkaz, se kterým se i my ztotožňujeme, výrobcům nábytku. :)

Reklama