Nepříjemnou zkušenost má se svými sousedy z horního patra čtenářka Miluše, která si už opravdu neví rady. Více se dočtete v prvním tematickém příspěvku. A možná i poradíte.

Dobrý den
Bydlíme v malém městě na panelákovém sidlišti. Náš panelák má 7 pater a skoro všichni se tady známe. Bydlíme tu už patnáct let. Sousedy na patře máme dobré, ovšem horší je to už se sousedy nad námi. Ti nás už několikrát vytopili.Skoro každý rok máme vytopenou koupelnu a kuchyň. Ze začátku se to přešlo sousedskou omluvou, dokonce nám dali i nějaké peníze na vymalování, něco jsem dostali i od pojišťovny, ale už nás to opravdu přestává bavit. Jednou jim teče pračka, podruhé přeteče vana, potřetí nevím co. Už mockrát jsme to řešili také na domovní správě, ale nic nepomáhá. Prý si to máme vyřešit sami a oni pokaždé slíbí, že si dají pozor.
Když nás vytopili naposledy letos na jaře, manžel už byl tak vzteklý, že u nich zazvonil, chytil souseda pod krkem a řekl mu,že jestli bude muset ještě jednou vymalovat strop v koupelně a kuchyni, tak si ty byty oakmžitě prohodíme, ať zas vytápí někoho jiného. Myslel to samozřejmě ze vzteku, to by nebylo žádné řešení, ale my už vážně nevíme, co dělat. S hrůzou čekáme, co se zas stane, když u nich slyšíme napouštět vanu nebo prát pračku.
Pokud bydlíte na paneláku, přeju vám dobré sousedy ze všech stran, vedle, dole, ale hlavně nahoře.
Miluše

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

__________

Děkuji za Váš příspěvek, abych pravdu řekla, vůbec nevím, co bych vám v této situaci poradila. Snad jen pokaždé, když vás vytopí, tak je donutit, ať to u vás opakovaně všechno uklidí, poté vymalují a opět uklidí. Snad by jich to po čase přestalo bavit a dali by si příště i větší pozor.
Pěkný den a pevné nervy se sousedy
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama