Není na světě moc krásnějších zážitků, než když prádlo voní sluníčkem - čtenářka Hanula vůni čerstvě vypraného prádla a návdavkem provoněného sluníčkem přímo miluje!

Jak sušíte prádlo? Máte možnost, pověsit ho někam na sluníčko?


Hrozně ráda peru - teda pere pračka. Miluju vůni čerstvě vypraného prádla.
Dříve, když jsem bydlela ještě v menším městě, jsme měli za barákem pár šňůr na prádlo a prádlo neuvěřitelně vonělo sluníčkem. Žádnou aviváž jsme tenkrát nepoužívali.
Jako náctiletá jsem jednou byla sama doma a říkala jsem si, vyperu mamince prádlo a pověsím ho, než přijde z práce, budu už žehlit.
Tenkrát jsme měli pračku jen prací a máchat se muselo ve vaně.
Tak jsem mamince tu dřinu chtěla ušetřit.
A šla jsem do toho - do pračky jsem naházela, co mi přišlo pod ruku a prala.
Jaké bylo moje překvapení, když jsem vyndala prádlo a prostěradla byla místo bílá zabarvena do modra, růžova - no prostě byla flekatá. Já šikulka jsem si řekla, no co tak ta prostěradla obarvíme na nějakou tmavší barvu.
Volala jsem mamince do práce - mami, jaká by se ti líbila barva prostěradel - nechápala.
Pochopila, až když přišla domů a viděla tu spoušť. Nakonec jsme prostěradla nebarvily a rozstříhaly je na hadry, kterých také doma nikdy není dost...

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

  • Kdy už je, podle vás, oblečení špinavé?
  • Kdo ve vaší domácnosti pere?
  • Máte doma tahanice okolo čistoty prádla?

garnierKaždý přistupujeme k praní oblečení jinak, to co jeden člověk považuje za špinavé, další nosí ještě 14 dní. Posílejte mi své příspěvky o praní ve vaší domácnosti, obzvláště mě zajímá, jestli kvůli u vás praní vznikají nějaké třecí plochy a dohady. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 17. 9. 2012 do 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem. Jakým? Aby si už nedělala s praním vrásky, mám tu připravený GARNIER Ultra Lift denní krém a sérum - kompletní péči proti vráskám.

Reklama