Školní uniformy se líbí i čtenářce s nickem Niki a lituje toho, že se na českých školách vyskytují jen zcela výjimečně a to na soukromých. Podle ní by se měly zavést i na státních školách

Zdravím Vás:o)  V Čechách, jak je známo, se uniformy objevují na školách jen výjimečně. Příkladem takového (u nás neobvyklého) zvyku na škole může být třeba osmileté gymnázium v Babicích zaměřené na výuku cizích jazyků.

Na této škole si studenti uniformy vyprosili sami. Ano, mluvím o referendu, ve kterém studenti soukromého Gymnázia Jana Amose Komenského spolu se svými rodiči a učiteli rozhodli, že na slavnostních akcích školy budou oni i členové pedagogického sboru povinně nosit uniformy.

V Dubí na Ústecku je další škola, kde se inspirovali zahraničím. Možná, že v tom hraje nemalou roly Harry Potter či jiný film, seriál. Nicméně špatný nápad to není.

Střední mám za sebou, ale jistě by mi nevadil jistý Oxford nebo Harvard na našich školách. A to především proto, že školní uniformy mají nejednu výhodu. Nicméně asi ta nejefektivnější je ta, že můžete být boháč nebo z chudší vrstvy, oblečení máte stejné. V tomto žádné odlišení není. Další výhoda, která stojí za zmínku, je asi ta, že dívky netráví u šatníku tak dlouho, s myšlenkou co na sebe:o). Pokud jsou tedy uniformy alespoň trošku vkusné, zdá se mi to  za jistých okolností skvělé.

Pěkný den Niki

Díky za názor, ale myslím, že u nás nemají uniformy tradici a tím pádem se těžko prosadí. A jak píšete, na školách kde je mají, je nenosí denně, ale jen při slavnostních příležitostech. Tak to už mi přijde jako zbytečný luxus.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte některá z vás co říct k dnešnímu tématu? K čemu je podle vás dobrý dress code? Udržuje firemní disciplínu, nebo je to zbytečná „buzerace?

Máte některá z vás zkušenost a je ochotna se o ní s námi podělit?

Budeme se těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama