Jako první jsem ze včerejších příspěvků vybral ten čtenářky delfi.na. Mluví mi totiž z duše. Přečtěte si výčet toho, proč do sauny chodí. A Vám delfi.no moc děkuji za Váš text.

Dobrý potící se den všem, 

ke konci září se již nemůžu dočkat, až začne naše správa sportovišť zase provoz sauny. Saunování s manželem milujeme a většinou chodíme do společné sauny. V sobotu zavedli saunování pro páry, což nám vyhovuje víc jak společná. Nepustí tam samotného muže, nebo ženu, pouze pár. Sice už jsme se párkrát na pokladně ptali, co by dělali, kdyby jako pár přišly dvě ženy nebo dva muži, ale prý se to zatím nestalo. Baví mě ten relax, pořádně se vypotit, pak skočit do ledového bazénku a zajít si ven lehnout na lavičky, koukat do nebe a pozorovat, jak se z vás kouří. Nebo v zimě lehnout rozhycovaná na sněhem zavátou lavici.  

Jednou, když byl manžel pryč, šla jsem do sauny pro ženy. Bylo to poprvé a naposledy, žádný klid, žádný relax. Ženské pořád tlachaly, a když se přišla paní, co dohlíží na chod sauny, zeptat, zda nechcou přitopit, tak křičely, že ne? Já seděla úplně nahoře a byla mi zima. Jsem zvyklá ze společné sauny na teplo cca 100 - 110 stupňů a ženské měly jen 90 a prý jim to stačí. Takže pro mě určitě už sauna pro ženy ne. To raděj do společné.

A můj asi nejlepší zážitek ze saunování? Tak to mám dva .. saunový svět v Bešeňové. Střídala se finská sauna s parní, bylinkovou, infrasaunou, do toho spousty osvěžovacích bazénků, ledová tříšť, vyhřívané lavice apod. Druhým zážitkem byla návštěva sauny v rakouském Kitzbühleu. V určitou hodinu se vešlo do klasické finské sauny, která se zavřela a nikdo nesměl dovnitř. Předpokládám, že kdyby mi bylo zle, tak ven mě pustí. :-)) Tam byl saunový mistr, který různými pohyby ručníků vířil horký vzduch, pouštěl ho přímo na vás, lil na horké kameny různé vonné směsi. No senzace.

A nějakou příhodu, snad jen to, že když jdu do sauny, sundám si brýle, takže nevidím. A je trapas, když mě někdo pozdraví a já nevím kdo. Mám odpovědět AHOJ nebo DOBRÝ DEN, je to známý nebo někdo z práce? Takže se k němu natisknu, kouknu mu přímo do obličeje a pak teprve odpovím. Do blízky totiž vidím. :-)) 

delfi.na
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda saunu a saunování?

  • Chodíte do sauny, nebo vám nedělá dobře?
  • Chodíte výhradně do ženské, nebo do společné?
  • Je pro vás sauna meditačním místem, nebo součást společenské zábavy?
  • Máte svou oblíbenou saunu, na kterou nedáte dopustit?
  • Saunovala jste se na nějakém zajímavém místě?
  • Stala se vám při pocení zajímavá historka?
  • Seznámila jste se v sauně?

Těch otázek se nabízí obrovská paleta. A vy si můžete položit zcela jinou, než vám předkládám.

Své příspěvky můžete posílat na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já dnes v 16 hodin jednu z vás za příspěvek odměním. Knihou Hot Boys české spisovatelky M.T. Majar, Diářem na rok 2013 od Paula Coelho  a poukázkou na 500 Kč od firmy ALBI na nákup společenských her.

Reklama