Vztahy

Miluju ji, ona jiného

man

Na Ženu-in se neobracejí pouze čtenářky. Tentokrát nás – vlastně vás – požádal o radu Milan z Českých Budějovic. Už dvanáct let s přestávkami trvá jeho trápení…

Ještě na střední škole se platonicky zamiloval do své spolužačky. Trvalo pak ještě osm dlouhých let, než se jejich osudy spojily. Ale nebylo to spojení šťastné…

Milan byl odmalička výtvarně nadaný a svůj talent se rozhodl zúročit. Po základce odešel studovat na Střední uměleckoprůmyslovou školu do Prahy. Kvůli spoustě zájemců se nakonec dostal na méně obsazený obor hračka–loutka.

„Markéta studovala písmomalířství v sousední třídě a hned od prvního dne ve škole mě zaujala,“ napsal Milan. „Měla nádherné oči, dolíčky ve věčně usměvavé tváři a skvostnou postavu. Navíc byla společenská, chytrá a zábavná.“

Jenže Milan nebyl sám, komu se půvabná spolužačka líbila. Kolem ní se neustále motalo hned několik potenciálních nápadníků. A nesmělý Milan jen z povzdálí přihlížel.

Později se stali přáteli. Mezi ním a Markétou vzniklo zvláštní pouto. Markéta si z Milana udělala důvěrníka, on byl do ní ovšem zamilovaný. Dokonce se mu svěřovala se svými láskami, ale to bylo tak všechno. Během následujících let se tak stal svědkem Markétiných milostných eskapád. Bylo to krásné, ale i bolestné období zároveň…

„Na konci střední školy ovšem došlo k události, na kterou se nedá zapomenout. Dodnes se tím trápím,“ přiznává Milan. „Během bujarého oslavování maturit jsme se na jednom večírku před definitivním rozloučením moc opili…“ Mejdan skončil hromadným sexem, kdy si osm sploužáků s „Milanovou Markétou“ postupně užilo a zoufalý Milan se nakonec také připojil.

S nadsázkou by se dalo říci, že šlo o znásilnění, protože Markéta měla „okno“ a vůbec si průběh školních orgií nepamatovala. Pro Milana to bylo zklamání, protože doufal ve vztah, ale nikdy potom se Markétě o tom, co se stalo, nezmínil.

„Po střední škole se ale naše cesty nerozešly. Začali jsme oba studovat v Praze na výtvarné akademii.“ Dvojice dál chodila s obměněnou partou do hospod a užívala si života. Milan dál poslouchal stesky i důvěrné radosti své lásky a dál se v skrytu duše trápil.

Jeho city však neunikly Milanovým přátelům a jistě o nich věděla i Markéta. Ale dělalo jí to dobře a Milan sebemrskačsky dál prožíval spolu s ní její nové a nové vztahy. Byl jí nablízku, i když se po jednom velkém zklamání, které navíc skončilo potratem, Markéta otrávila prášky.

Podržel ji a vůbec mu nedošlo, když se mu zhrzená kamarádka vrhla do náruče, že je jen náplastí a zároveň nástrojem žárlivé pomsty. Začali spolu chodit a Milan se k Markétě nastěhoval. Byl štěstím bez sebe. V té době oba získali diplom a začali samostatně tvořit.

Netrvalo dlouho a Markéta ze dne na den Milanovi oznámila, že se vrací k Honzovi, ke svému „bývalému“. Milan byl v šoku, ale než se stačil vzpamatovat, Markéta za svým „ex“ odešla. Milan zůstal sám. Z doslechu věděl, že chystají veselku…

„Když jsem se asi po půl roce s rozchodem jakžtakž vyrovnal, najednou byla Markéta zpátky. Konec konců to byl její byt. S Honzou se prý definitivně rozešla,“ líčí Milan. „Byl jsem zas po dlouhé době šťastný.“

Jenže definitivní rozchod se asi po měsíci změnil zas v Markétin návrat do Honzovy náruče. Milan se tentokrát zařekl, že už NIKDY! A pak se situace opakovala.

„Když se za měsíc znovu ocitla doma, chtěl jsem okamžitě odejít. Ale Markéta se zhroutila, plakala a já neměl to srdce nechat ji samotnou,“ vysvětluje Milan. „Ještě ten den jsme se spolu milovali a Markéta sama navrhla, že se vezmeme. Bál jsem se souhlasit. Děsila mě představa, že to zase nedopadne.“

Milan nakonec souhlasil. S Markétou se v tichosti vzali a začali uvažovat, že koupí malou usedlost v jižních Čechách, kde budou mít oba klid na práci. Jenže Markéta najednou začala se stěhováním otálet. Pořád se jí něco nelíbilo, hledala výmluvy. Jednou byla přemrštěná cena, podruhé to bylo daleko do Prahy, kde je víc příležitostí k zakázkám.

„Dlouho mi to nedocházelo, pak jsem ale náhodou objevil příčinu její náhlé nechuti. Potřeboval jsem nutně klíče od ateliéru a vlezl jsem jí do kabelky. A z ní na mě doslova vypadla rozlepená obálka. Neodolal jsem…“

Byl to vzkaz, který Markétě poslal do školy, kde občas asistovala svému bývalému profesorovi, její „věčný“ milenec Honza. Milan si jej přečetl. „Bylo to jasné – stále se scházejí a není to jen nějaký úlet,“ svěřil se nešťastný podváděný manžel.

Milan by chtěl vědět, zda se někdo ocitl v podobné situaci a jak ji vyřešil…

„Markéta neví, co jsem zjistil. Zatím se chová jakoby nic a já taky. Nevím, jestli mám čekat, až ji to přejde, a mlčet. Sám se s ní ale nedokážu rozejít, i když moc dobře vím, že by to tak bylo nejlepší. Jsem prostě slaboch a mám ji moc rád.“

   
17.08.2009 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [35] Ditulin [*]

  Nikdy tě nemilovala.

  To je nutné si uvědomit. Rozumí si s tebou, ráda si popovídá, vybrečí ti na rameni, láska to ale není.

  superkarma: 0 27.08.2009, 10:56:38
 2. avatar
  [34] grizzly [*]

  Pane jo, to je ale (a teď co použít, takové silné slovo neznám). Prosím milé dámy kopněte některá Milana do mozkovny (nebo tam čím myslí - pro jistotu zkuste více míst) aby se probral. 

  Milane pošli ji k vodě.  

  Milane pošli ji k vodě. 

  Milane pošli ji k vodě. 

  Milane pošli ji k vodě. 

  Milane pošli ji k vodě.

  Stačí????

  Ach jo. Asi ne.

  superkarma: 0 24.08.2009, 18:18:48
 3. avatar
  [33] medulka [*]

  Já nesouhlasím s tím, že by to byla vaše karma, ze které není úniku... Svůj život máte ve svých rukách a záleží jen na vás, jak si ho zařídíte. Jestli se necháte dál využívat a necháte se sebou cloumat od ženy, která na vás nebere ohledy a podvádí vás, nebo jestli seberete odvahu a uděláte tomu přítrž, je jen na vás. Chápu, že jí milujete a je těžké opustit někoho, koho milujeme, ale někdy je to to nejlepší, co může člověk udělat v rámci zachování si zdravého rozumu a nějaké té hrdosti. Měl byste se zamyslet nad tím, co vám ten vztah dává...na mě to působí tak, že v něm nejste šťastný a jen vás to trápí. A proč setrvávat v něčem, co vám ubližuje?

  superkarma: 0 24.08.2009, 09:11:14
 4. avatar
  [32] bába čiči [*]

  Vypadla obálka,jo...?Příště nečti práci jiných!Pokud šeš chlap,tak memlč,nebo se budeš užírat.Sml22

  superkarma: 0 23.08.2009, 21:37:55
 5. avatar
  [31] Léthé [*]

  Já mám pocit, že tohle je tvoje karma a nemůžeš jí uniknout, ani kdybys chtěl. Tys tuhle ženu v minulém životě trápil , byl jsi jí nevěrný a teď si to prostě musíš prožít sám.

  Nic není náhoda, ani výběr takto promiskujícího partnera.

  superkarma: 0 20.08.2009, 23:51:48

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] cristy.crow [*]

  Jémine. No tak chlapče ruce na prsa a zdrhej. Nedělej ze sebe onuci.

  Tohle pochopím u puberťáka ale ne u dospělých lidí. Žádný přístav. On je idiot, co si nechá kálet na hlavu od nány, která neví co chce. Tečka.

  A jestli v sobě ani jeden z nich nemá špetku důstojnosti, tak pak stačí říct jen.. dobře jim tak, mají co chtěli.

  superkarma: 0 18.08.2009, 16:29:16
 2. avatar
  [29] Zázvorka [*]

  Milan nepotřebuje poradit, protože vše napsal rozumně.

  On potřebuje politovat! Ale toho se tu asi nedočká! Sml80

  superkarma: 0 18.08.2009, 15:04:12
 3. avatar
  [28] OlgaMarie [*]

  AndyC@email.cz — #25 V jejich případě je i ultimatum docela nejistota. U nich bych nevěděla, zda volí opravdu Milana nebo jisté pohodlí. Tahle ženská jim stejně oběma uteče s nějakým třetím...

  superkarma: 0 18.08.2009, 06:51:49
 4. [27] markousek [*]

  Pokud nechceš dát jasné ultimátum,tak se přestěhujte a snad bude klid.Přeju ti opravdové štěstí

  superkarma: 0 17.08.2009, 20:59:50
 5. avatar
  [26] OlgaMarie [*]

  Teď mně napadlo, ať si Honzu přistěhují. Bude po problému přelétání.

  superkarma: 0 17.08.2009, 17:57:55
 6. [25] AndyC@email.cz [*]

  Milane, buď konečně chlap a vezmi svůj život do svých rukou. Dej Markétě jasné ultimátum, zda on nebo ty, nebo tě strhne na samotné dno. Prošla jsem si s něčím obdobným. Mého manžela kdysi dávno uháněla moje nejlepší kamarádka, až ho natolik "zmanipulovala", že skutečně chtěl celý náš společný život zahodit pro pár prchavých chvil s ní. Kvůli nim dvou jsem se tenkrát dost natrápila, byla jsem na pokraji zhroucení, že jsem si nakonec řekla dost. Manžel dostal na výběr, buď já nebo ona, a jestli si není schopnej do rána vybrat jednu z nás, tak ty kufry bude mít zabalené tak jako tak. V tu noc padlo hodně krokodýlích slz, pravděpodobně nechtěl ztratit ani jednu z nás, a užívat si s obouma, ale já byla neoblomná. Nakonec zůstal se mnou, a i když si dlouho získával zpět mou ztracenou důvěru, stálo to za to. Z odstupem několika let jsme se oba poučili z chyb, to že ho nesmím brát jako jistého, spíše naopak, a on se naopak změnil o 180 stupňů k lepšímu.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #28
  superkarma: 0 17.08.2009, 17:34:00
 7. avatar
  [24] Julča [*]

  Rybulka — #10 souhlas Sml67

  superkarma: 0 17.08.2009, 16:30:14
 8. avatar
  [23] kuty [*]

  jednoho takhle stejně zaslepeného osla taky znám.manželka mu nasazuje parohy on o tom ví,vlastně o tom ví snad celé město.Ten její"úlet"trvá přes dva roky a manžílek stále čeká že jeho drahou to přejde.

  superkarma: 0 17.08.2009, 15:19:12
 9. [22] Kato_otak [*]

  Annddi — #14 Ano souhlas, nemate-li deti - PRYC OD NI! Nicmene, otazka - to byl s prominutim takovy trouba, ze si ji vzal, kdyz vedel, jaka je. Je fakt podivne myslet si ,ze svatbou a spolecnym zivotem na tom druhem neco zmenime, spise se objevi zapory toho druheho, o kterych jsme nevedeli... a ty rostou a rostou.

  superkarma: 0 17.08.2009, 15:17:16
 10. [21] Marie Šrámková [*]

  ...ale v tvém případě - asi bych si s ní promluvil a urychlil tím dění. Co se má stát, stane se! Držím palce!

  superkarma: 0 17.08.2009, 15:05:36
 11. [20] Marie Šrámková [*]

  Milane, znám to. Přesně vím, co bych měla dělat, nebo co poradit druhým, ale sama pak stejně nic správně neudělám a dál se trápím a ponižuju...

  superkarma: 1 17.08.2009, 14:56:10
 12. avatar
  [19] femme [*]

  Markéta se chová tak, jak drtivá většina chlapů Sml58

  superkarma: 0 17.08.2009, 14:14:02
 13. avatar
  [18] Petrushe [*]

  Hochu, lidé se k člověku chovají tak, jak jim to on sám dovolí...a tys jí dovolil dost...Láska neláska, škoda mladí vedle někoho, kdo o to/za to vlastně nestojí...Sml80

  superkarma: 0 17.08.2009, 14:07:05
 14. [17] karym [*]

  Docela by mě zajímala finanční otázka. Byt je její a peníze z něj nejspíš šikovně vydyndá!? a Milan se nejspíš nemá za co a kam odstěhovat.

  superkarma: 0 17.08.2009, 13:40:31
 15. avatar
  [16] kaatja [*]

  lituji Vas a lituji ji, protoze ona evidentne nevi, co vlastne chce. Sml80

  superkarma: 0 17.08.2009, 13:06:47
 16. avatar
  [15] LadyZa [*]

  Takový je umělecký život. Z náruče do náruče z pelíšku hup do pelíšku. Inspirace na celý život. Vždycky jsi byl jen vrba a náhradník, kterého si legálně vzala, cos čekal? Že se změní a bude jenom tvoje? Zkrátka si pojistila zázemí tak s tím takhle nakládej. Po 40 letech takového manželství, budete nad fotkami, nebo jestli s někdo z vás proslaví tak u televize vzpomínat, jak to zpočátku nebylo jednoduché. Začni si zvykat a věnuj se hlavně práci, tohle nevyřešíš - i když se rozvedeš, vždycky za tebou přileze.Sml15

  superkarma: 0 17.08.2009, 11:52:17
 17. [14] Annddi [*]

  Pryc od ni...jen tě vyuziva a nic vic..pohladis ji dusicku a jak se zbrcha...trada....jsi hodny kluk, ktery ji  bohuzel veri..ono to tak nekdy chodi, ale spise jak k partnerovi se k tobe chova stale jak k priteli, ale manzelstvim i to pratelstvi jiz mezi vami zaniklo...

  1. na komentář reaguje Kato_otak — #22
  superkarma: 0 17.08.2009, 11:32:22
 18. avatar
  [13] evelyn [*]

  Rybulka — #10 nebyla bych tak presvedcena, ze je onuce, ma ji rad a pokazde ji uveri, treba v jinych vecech je rozhodnySml80 soudit jen z tehle stranky se mi nezda objektivni.

  superkarma: 0 17.08.2009, 11:14:10
 19. avatar
  [12] *modrá [*]

  Milane seš asi moc hodnej kluk a ona je prostě obyčejná potvora, lže ti do očí a podvádí, copak tohle jí můžeš odpouštět ? Jsi jí dobrej jenom když jí teče do bot Sml31

  Někde se ti za rohem s Honzou směje. Ach jo.

  Zasloužil by sis jinou, hodnou, lepší holku...

  superkarma: 0 17.08.2009, 11:06:55
 20. avatar
  [11] Evly [*]

  Pryč od ní, asi jsi byl jen záchranný přístav, taková jistota, ale rozhodně to nebude o lásce a velké přitažlivosti. S takovou nikdy nebudeš šťastný. Teď je to Honza, jestli to skončí, tak se časem určitě najde jiný.

  Mně taky od základky, přes střední měl hrozně rád jeden spolužák, kamarád, ale já ho měla ráda prostě jen jako super kamaráda, byl fajn, těžce v balíku(pro některé lákadlo, pro mě je důležitější něco jiného), věděli jsme o sobě vše, seděli spolu 4 roky v lavici, ale nic víc a to jsem mu řekla nebo naznačovala na rovinu, takže to bylo v pohodě, ale myslím, že i tak to pro něj nebylo lehké.

  Tohle nemá cenu udržovat. Najdi si jinou, která tě bude mít ráda opravdu, nebude z tebe dělat vola a chodit k tobě jen tehdy, když se jí to hodí a potřebuje utěšit. A seber se a chovej se jako chlap. To i já bych takového partnera vypakovala. A to jsem ženská, nenech si s.át na hlavu.

  superkarma: 0 17.08.2009, 09:52:16
 21. avatar
  [10] Rybulka [*]

  OMG! Milane, ty si to snad zasloužíš... Seber zbytky rozumu a cti a utni to, nebo trp nadosmrti...

  Evel, já bych si teda takovýhle onuce nedokázala vážit. A já si chlapa chci a potřebuju vážit!

  1. na komentář reaguje evelyn — #13
  2. na komentář reaguje Julča — #24
  superkarma: 0 17.08.2009, 09:20:54
 22. [9] Anai [*]

  kareta: o bydlení to určitě není, je to o nešťastně povaze. Vždy mě překvapí, že takhle "po žensku" trpí občas i muži, ale to jsou většinou slaboši, které ženu moc nepřitahují, smutné... Sml80

  superkarma: 0 17.08.2009, 09:11:09
 23. avatar
  [8] evelyn [*]

  OlgaMarie — #6 a vubec, ten vecnej milenec Honza je pravdepodobne to same, holt si je holka umi omotatSml80

  superkarma: 0 17.08.2009, 08:57:55
 24. avatar
  [7] evelyn [*]

  OlgaMarie — #6 to se stalo, kdyz byli oba podstatne mladsi, kdo jsi bez viny...ja sama nebyla nijakej svatousek

  superkarma: 0 17.08.2009, 08:57:03
 25. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  evelyn — #5 Nechtěla bych ho! Už ho vidím, jak nadšeně by běžel na venerinu s kapavkou po grupáči. Ale zas by v čekárně pokecal s kamarády.

  1. na komentář reaguje evelyn — #7
  2. na komentář reaguje evelyn — #8
  superkarma: 0 17.08.2009, 08:26:19
 26. avatar
  [5] evelyn [*]

  Proc jste na nej tak zle, ktera byste nechtela takoveho chlapa "pristav", ktery by byl vzdy k dispozici, kdyz si natlucete hubu?

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #6
  superkarma: 0 17.08.2009, 07:53:27
 27. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Kdyby ti to takhle nevyhovovalo, tak vztah razantně utneš. Udělej zas nějaký grupáč!Sml80

  superkarma: 0 17.08.2009, 06:22:04
 28. avatar
  [3] Julča [*]

  karym — #2 I když on s ní děti nesplodí, neznamená to, že nesplodí Honza Sml57

  Milane, ty sám víš, co máš dělat, tak to udělej. Ona si tě neváží a já se nedivím.

  superkarma: 0 17.08.2009, 06:14:18
 29. [2] karym [*]

  Milane jsi slaboch, pro kterého je každá rada drahá. Hlavně s ní prosím neploď dětiSml57.

  1. na komentář reaguje Julča — #3
  superkarma: 0 17.08.2009, 06:04:57
 30. avatar
  [1] kareta [*]

  a hlavně nemusíš hledat bydlení, co?Sml3

  superkarma: 0 17.08.2009, 05:50:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme