Myslím, že čtenářka Simič přišla s podobnou provokací, jako když mně se v létě stýská po mrazech. Těšit se na vstávání do tmy, no řekněte, není to trošku „úchylné“? Díky Vám Simič za příspěvek. Znám milion ženských, které právě tohle vstávání do tmy z duše nenávidí…

Krásné ráno všem.
Co se vstávání týče,jsem klasický skřivan.Nedělá mi problém vstanout před 6.hodinou ranní.Miluju chvíle,kdy je venku ještě ticho a tma a v baráku hrobový klid,kdy jde slyšet jen spokojené oddychování ratolestí,tikot hodin a chrupkání manžela.

Uvařím si čaj,sepíšu nákup,nacpu pračku,nachystám svačiny a počkám si na východ slunce.Tu chvilku úplně miluju,je to něco nádherného a vždycky mě ten úchvatný pohled dokonale nakopne a pozitivně naladí na celý den.

Pak jdu budit spáče.Manžela se jen dotknu jemně svými rtíky,a ten okamžitě vystřelí z postele jak namydlený blesk.Zato děti aby tahal z postele heverem.Chvilku jim to trvá,ale poměrně bez řečí vstanou.Pak u nás nastává každodenní zmatek a chaos,který ustane až společným odchodem z domu.

Tím,že ráno brzy vstávám,večer chodím spát se slepicemi.Nedělá mi problém zalézt do postele už po deváté a třeba si číst.Děti chodí do pelíšku se mnou,zato manžel je typická sova.Dokáže ponocovat do dvou do rána a čtyři hodiny spánku mu prý stačí.To já bych asi nepřežila a pokud bych měla takový spánkový deficit,určitě bych byla celý den nemožná a nepoužitelná.

Všechno se ale obrací naruby v době dovolené.To dokážu ponocovat a juchat až do rána bílého a spát do oběda.Naopak manžel,doma sova,chodí spát spolu s dětmi,které si ho chtějí náležitě užít a totálně ho vyčerpají a zničí.

Takže ač je to u nás se vstáváním všelijaké,nikdy však nesmí chybět jedna zásadní a naprosto nepostradatelná věc-a to je velká a sladká pusa na dobré ráno a na dobrou noc-bez ní se prostě spát ani vstávat nedá!!!
Hezký den všem,

Vaše Simič.
Text nebyl redakčně upraven


Jak to máte se vstáváním?

  • Co, nebo kdo vás budí?
  • Vstáváte ráda
  • Nebo jste nerudná
  • Máte pravidelné rituály?
  • Je to zmatek nad zmatek?
  • Může se na vás mluvit?
  • 10x posunujete budík?
  • Mění se to časem?
  • Museli vás rodiče z postele tahat?
  • Taháte z pelechu vlastní děti?

Těch otázek jde vymyslet desítky, ale každá to máte jinak. Podělte se o své příběhy, úvahy, ranní fotografie i přání. Pošlete je na

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním.  Partnerem tématu ranní vstávání je projekt www.bebevyzva.cz  cena pro 1 čtenářku je snídaňový balíček sušenek BeBe Dobré ráno v hodnotě 350,- Kč

bebe

 

Reklama