Další čtenářka s chutnou krví, která má pocit, že se stává součástí potravního řetězce bodavého a sajícího hmyzu. Její nic je Verca27 a vy si přečtěte její vtipný příspěvek na dnešní téma.

Miluji léto pro slunečné dny, koupání v přírodě, procházky lesem, vůbec pro tu bezstarostnou letní atmosféru kolem. Miluji zimu, protože mi život nekomplikuje hmyz. Jako milovník přírody vím, že úloha hmyzu je v přírodě nezastupitelná, tak bych ale prosila, aby si ten hmyz zůstal pěkně v potravním řetězci a mě neotravoval.

Asi mám nějakou dobrou krev, jinak si to prostě nemůžu vysvětlit, ale všechen hmyz s bodavě - sacím, sacím, nebo prostě bodavým ústrojím vyloženě přitahuji. Pokud jdu do lesa, či se plavně procházím letní loukou, odměna v podobě klíštěte (klíšťat) na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud si večer někde posedím s kamarády, tak oni jsou v pohodě, protože veškeří komáři nalétávají jenom na mě. Mám i spoustu zajímavých historek ohledně žihadel.

Například tu, jak jsem během jednoho roku dvakrát užívala penicilín, kvůli zánětu z bodnutí od vosiček. Pikantní je, že to byly vosičky z jednoho hnízda. Asi si za celé léto neumyly žihadla. Nebo, jak jsem jednou při mačkání hrušek do kvasu inkasovala vosí žihadlo rovnou do dlaně. Ruku jsem pak měla jako Mikimaus. Když mě poštípali mravenci měla jsem pro změnu sloní nohu. Kvůli včele zapletené do vlasů jsem poprvé v životě ztropila hysterický záchvat.

Zajímavé historky s žihadly se ovšem netýkají jenom mě. Kombinace bratra alergika a otce včelaře si o veselé historky jenom říká. Třeba tu, když mého bráchu poštípaly včely a já zrovna někam odjížděla se slovy: „Tak se měj a neoteč moc.“ Za hodinku mi brácha psal veselou SMS z pohotovosti. Po téhle příhodě vyfasoval speciální injektor s adrenalinem, který pochopitelně s sebou zásadně nenosí.

Dobrá byla i příhoda, když taťka omylem shodil se senem ve stodole bratrovi na hlavu i vosí hnízdo. Oba pak ze stodoly doslova vystřelili a zmizeli někde za kopcem pronásledováni rojem vos, jako z kreslené grotesky. Díky taťkovým včelám jsem zjistila, že tento hmyz nesnáší jakékoliv nepříjemné pachy. Třeba zápach benzínu ze sekačky při sekání trávy je zaručeně rozzlobí. Nesnášejí ani pach ředidla při natírání plotu. Zaručeně je naštve i to, že jim někdo ukradl med. (Tomu se ani nedivím). V takových případech jim jdu raději z cesty. Jinak otcovy včelíny ignoruji a doufám, že za to budou včely ignorovat mě. Docela mi to i vychází. Kéž by se této toleranci naučil i ostatní hmyz!

Na závěr ještě moje postřehy k tomu, jak se vyvarovat napadení hmyzem:

  • repelent - celkem funguje, pokud na něj člověk nezapomene
  • „elektrik“ do zásuvky proti komárům - taky funguje, nevadí-li vám, že celou noc dýcháte nějaký poly- bis - tris - chloro - étero- cosi
  • sítě do okna - úžasně jednoduché a fungují i proti pavoukům, protože se z hladu raději odstěhují k sousedům
  • B-komplex proti klíšťatům - funguje dokonale na to, že člověku divně páchne pot, klíšťatům to dle mých pozorování ale vůbec nevadí neparfémovat se - toť otázka. V létě se stejně moc neparfémuji, protože po voňavce mohou zůstat hyperpigmentované skvrny.
  • nenosit květované oblečení - nenosím ho, ale hmyz mě stejně kouše

Verča27

Díky za skvělé příběhy i rady. Přidala bych ještě česnek. Jeho pach se také vylučuje potem a to hmyzu nevoní. Ale bohužel ani lidem kolem vás. Tak si vyberte

Máte také nějaký účinný prostředek, jak se chránit proti hmyzu? Na co jsme podle vás zapomněly? Co děláte vy, aby vás hmyz neobtěžoval? Napište nám, na vaše rady ale i příhody na dnešní téma se těším na adrese: redaklce@zena-in.cz

Reklama