.

Miluji tě! Každý čtvrtý Čech to chce ve vztahu slyšet několikrát týdně

Novinky

Miluji tě! Každý čtvrtý Čech to chce ve vztahu slyšet několikrát týdně

Den svatého Valentýna je bezpochyby ideální příležitostí vyznat někomu lásku. Kdy je ale ta nejvhodnější doba pro vyslovení magických slov „miluji tě?“ Jak často si vlastně partneři mají vyznávat lásku a jak jsou na tom Češi v celoevropském srovnání?

Muži jsou připraveni na vyznání lásky dříve než ženy

Čtvrtina nezadaných v Česku si podle průzkumu od budoucího partnera přeje vyznání lásky několikrát týdně. Muži se přitom ukázali nedočkavější než ženy. Slyšet „miluji tě“ několikrát týdně si totiž přeje až třetina mužů. Stejně se vyjádřila pouze pětina žen. S vyznáním lásky jednou měsíčně by se spokojilo 14 % mužů a 22 % žen.

Čeští muži se ukázali jako více nedočkaví, i co se projevování vlastních citů týče. Skoro polovina mužů (45 %) by vyslovila magická slova „miluji tě“ již po měsíci v novém vztahu. Stejné procento žen by naopak počkalo dalších 5 měsíců a první „miluji tě“ řeklo až po půl roce!

Psycholožka seznamky eDarling Salama Marine k správnému načasování vyznání lásky říká:“Může se stát, že vyznání lásky přijde příliš brzy nebo si říkáme magická slůvka příliš často. Druhý z partnerů si potom může myslet, že takové vyznání není upřímné. Většina lidí proto vyčkává. Věří, že opravdová láska potřebuje čas. Vyznání lásky není pouze aktem vzájemné důvěry, ale vyžaduje i jistou dávku odvahy a sebevědomí. Může se totiž stát, že partner nebude na naše slova reagovat. V tom lepším případě ale posune první vyznání lásky vztah na novou úroveň.“

sd

Nejlepší valentýnský dárek: květiny a romantická večeře v restauraci

Pokud přemýšlíte nad vhodným valentýnským dárkem, vsaďte na klasiku. Například květiny totiž považuje 68 % žen a téměř polovina mužů za nejvhodnější valentýnský dárek. Po květinovém překvapení by 47 % procent dotázaných mužů a 45 % žen nejraději zašlo na romantickou večeři do restaurace.

Češi patří v Evropě k romantičtějším národům  

Na pomyslném žebříčku romantičnosti v rámci Evropy patří Čechům podle průzkumu seznamky eDarling zlatý střed. Například květinami se rádo nechá překvapit až 59 % dotázaných Čechů. K největším romantikům patří tradičně Francouzi. Skoro polovina tamních nezadaných si totiž přeje od svého budoucího partnera každodenní vyznání lásky. Na druhém a třetím místě potom následují s menším odstupem Španělé (35 %) a Němci (31 %).

/users/1/galerie/files/img/Aa/middle_eDarling_mapa_Jakvyznavatlasku.jpg
 

Valentýn před rozchodem neuchrání

Valentýn je už i u nás vnímán jako svátek lásky. Romantika má ale své meze: 68 % procent žen a 62 % mužů by nemělo problém se s někým těsně před Valentýnem rozejít.

Jak často říkáte drahé polovičce, že ji milujete?

Možnost%
Každý den12,5
2-3x za týden18,8
3-4x za měsíc12,5
Neříkám50
Jiná odpověď (napište do diskuze)6,3

   
11.02.2016 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

  1. [1] Ferdicek [*]

    Smanželem si to říkáme každý den než jdeme spát.A to už 30 roků.

    superkarma: 0 12.02.2016, 11:11:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme