Novinky

Milujete koně? Chcete je potkat na dovolené?

Milujete cestování a poznávání nových krajin včetně jejich typických živočichů? Nebo máte spíš obavu, na jaké zvíře můžete narazit při prozkoumávání vybrané země?  Přeneste se s námi do turistických destinací jako je Egypt, Austrálie, Nový Zéland, Madagaskar nebo Jihoafrická republika, nahlédněte do jedinečné fauny těchto zemí a připravte se i na nezapomenutelná a kouzelná setkání. 

Síla, nezkrotnost a rychlost vystihuje Arabského plnokrevníka, který patří k nejkrásnějším a nejušlechtilejším koním na světě. Tento lichokopytník byl po tisíciletí chován Beduíny na Arabském poloostrově, zejména v Egyptě. Díky výborné povaze si lidé plemeno zamilovali a koně se tak stali členy rodin.

arab

V dávných dobách posloužil Arabský plnokrevník k obohacení a zlepšení plemen v Evropě, na druhou stranu v Arábii stále pokračoval chov čistokrevných koní. Dodnes však zůstává nejčistokrevnějším koňským plemenem planety, a to i přestože jeho krev koluje v žilách spoustě klisen a hřebců po celém světě.

Nejtypičtějším znakem Arabského plnokrevníka je menší vzrůst, výška se totiž pohybuje jen mezi 144,2 až 152, cm. Často se toto nejstarší koňské plemeno stává námětem pro umělecká díla, ať už pro středověké malby či rytiny tak i pro moderní umění. Arabský plnokrevník se stal také hlavním hrdinou knih i filmů.

Nejen Egypt se může chlubit úžasným plemenem, ale i Česká republika se může pyšnit jedinečným chovem Českých teplokrevníků s velmi bohatou historií. Pokud patříte mezi milovníky koní, nenechte si ujít účast ve speciální soutěži Hurá na koníka na FB stanice Minimax (https://www.facebook.com/Minimax.TV).

 Zdroj: tisková zpráva

   
16.07.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme