Čeká tam na vás a především vaše potomky jedenáct druhů labyrintů a bludišť – chybí pouze zrcadlové, ale za tím si můžete dojet do nedaleké Prahy na Petřín.  

Když jsme přemýšleli, kde strávit s ročním vnukem a dvouletým bíglem možná poslední slunnou a teplou sobotu v tomto roce, objevili jsme místo, kam nás navigace ještě nikdy nenavedla.

Zážitků je zde možno pořídit více: Kdo rád prochází barokní interiéry, může se vydat na prohlídku zámku, kdo si potrpí na nejrůznější akce a slavnosti (více na www.zamekloucen.cz), vybere si určitě některou z akcí, které se v prostorách zámeckého parku každý měsíc pořádají, a to nejen pro děti.

O zábavu se postarali kostýmovaní animátoři:

Loučná

Loučná

Loučná

Loučná

Naši malí z programu ještě rozum neměli, tak jsme je vytáhli do zámeckého parku, hrajícího nádhernými podzimními barvami:

Loučná

A toto je první labyrint  v malém údolíčku.  Do cíle jsme oba „chlapce“ nakonec se snachou musely dovést a donést:

Loučná

U lankového labyrintu  nás pobavil ambiciózní tatínek, který kaučoval svého synka ve stylu profesionálního trenéra:

Loučná

Tenhle je pro změnu kamenný:

Loučná

Konečně jsme narazili na opravdové bludiště. Lákalo mě, ale jelikož v něm pobíhaly pouze dětičky,  přece jen jsem oželela:

Loučná

Zato „tisové“ jsme prošli poctivě celé a nedobrovolně dokonce několikrát. Pejsek Robinek se jako vedoucí výpravy příliš neosvědčil (naštěstí ho aspoň nenapadlo ochutnat jedovaté bobule). Docela jsem si oddechla, když jsme konečně spatřili východ – motala se mi totiž hlava: 

Loučná

Tady máme pro změnu „římský labyrint“:

Loučná

Bludiště nechybí ani u evidentně velmi oblíbené zámecké restaurace:

Loučná

Pokud jsme nechtěli stát frontu na volný stolek, museli jsme vzít za vděk nabídkou pouhých dvou jídel v blízké hotelové restauraci:

Loučná

Hotel obléhalo neuvěřitelné množství berušek všech druhů:

Loučná

Musím uznat, že majitel (od r. 2000 akciová společnost Loučeň) se opravdu maximálně snaží přitáhnout ke svému zámku co největší spektrum návštěvníků a zaslouženě se mu to daří!

Reklama