westwing

Začalo to Dušičkami, ale svíčky zdaleka nepatří jen na hřbitov. Většina z nás si jejich milými světýlky zútulňuje domov. Z nepřeberného množství svícnů, kahánků a lucerniček si dokáže vybrat každý a doladit si tak interiér podle svého vkusu.

Dovolte mi, milé čtenářky, abych byla trochu osobní. Tohle téma je totiž moje. Jsem prostě „svíčková bába“ a všelijaké svícínky snad nechybí v žádné místnosti našeho bytu. Dokonce i v koupelně mám tyrkysovou svíci, která ladí s ručníky a ostatními doplňky.

Obchůdky, kde svíčky a doplňky k nim prodávají, na mě působí jako magnet. Jsem tam doslova ve svém živlu a nikdy neodejdu s prázdnou. A když potřebuji sehnat nějaký drobný dárek, vím, kam zajít. Hezky sladěná svíčka se svícnem, v krásném kahánku, nebo v čirém skle, potěší snad každou ženu. Možná si myslím, že tuhle vášeň se mnou sdílí všichni, ale ještě jsem takovým dárkem nikoho nezklamala.

svicky luminara

Výběr barev svíček, ale i tvarů a materiálů svícnů je tak velký, že se dá sladit s každým zařízením a stylem bytu. Může působit romanticky, rustikálně, moderně i minimalisticky. Záleží jen na vašem vkusu.

westwing

Já mám od každého něco. Líbí se mi svíčky v čirém skle, které každý den plápolají na konferenčním stolku, ale jsem pyšná i na masivní dřevěný svícen na starožitné komodě a vysokou skleněnou lucernu v industriálním stylu.

westwing

Kdo se bojí ohně?

Chápu, že některé z vás se musí svíček vzdát kvůli malým dětem, nebo třeba kočkám. Ale ne tak docela. Náhradu za hořící svíčky možná najdou v elektronických svíčkách, které dokážou navodit takřka ideální iluzi plápolajícího ohýnku.

luminaria

Zdroj foto: Westwing a Aria Pura (Luminara)

Reklama